Středa 1. února 2023, svátek má Hynek
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Středa 1. února 2023 Hynek

Jsme ve válce. Nejsme ve válce.

19. 01. 2023 10:33:06
Kam se na naše politiky hrabe legendární Chytrá Horákyně. Měla přijít ani svlečená, ani oblečená, tak přišla v rybářské síti. Naši politici jsou také ve válce nebo nejsou ve válce, podle toho, koho, kde chtějí lapit do svých sítí.

Někdy se ovšem věci vymknou kontrole a vynikne kouzlo nechtěného. Je to jako se známým sloganem jistého ministra o odklonění peněz kvůli manželce v přímém přenosu. Podobně v přestřelce mezi politiky Žáčkem a Metnarem na televizi CNN Prima News v pořadu 360° padla ze strany moderátorky Pavlíny Wolfové otázka, zdali jsme ve válce (cca v čase 17:25). Metnar prohlásil, že de facto i de iure nejsme ve válce, načež Žáček se ohradil, že tedy Metnar (ANO, Babiš a další) nesouhlasí s naším nadřízeným v NATO Jensem Stoltenbergem. Metnar to ironicky přešel: „Nevím, koho máte za nadřízeného...“ (Celá taškařice je ohraničena časem 18:55.)

Čekal jsem, že druhý den budou všichni tento duel komentovat, neboť vyjadřuje dřeň současného dění. Generální tajemník NATO je naším nadřízeným! Tento bývalý marxistický buřič (viz WIKI), který vytloukal okna amerického diplomatického zastoupení v Norsku kvůli protestu vůči válce ve Vietnamu, nám dnes ordinuje hybridní válku, která je alibistickou válkou ne válkou. Západu je prý vnucena válka, která oficiálně není. Jednotlivé vlády, které mají na západě většinou zakázánu přípravu války a útočnou válku mají tak alibi a odvolávají se na nadřízeného generálního tajemníka (NATO).

Lehce jsme přeběhli z jedné totality do druhé. Zpod totalitní kvočny Varšavské smlouvy pod ochranný deštník NATO. Situace je tak jednoduchá, že nikým nevolení zástupci v NATO rozhodnou o válce a její podobě a z pozice nadřízených ji nařídí v členských zemích. Je to konec samostatnosti bez okupace? Je. Do toho se na nás valí návrh ministra Rakušana s názvem KRIT, kde máme bojovat proti jakési dezinformaci. Samozřejmě se chystá současně masivní podpůrná kampaň z EU a dokonce snad i univerzální návrh EU pro boj s dezinformacemi. Západ postupně odhazuje vše, co bylo motivací útěku z východního vazalství. Pokud si nasadíme náhubky budeme opět žít v rigidním prostředí cenzury, pak se to nezbytně dotkne i naší konkurenceschopnosti a de facto dochází k likvidaci kapitalismu volné soutěže. Je to prostě fraška, kterou již nejsem ani překvapen, ani pobouřen.

Bohužel z toho plyne, že existují stále pádnější důvody hodit hlas Babišovi. Jistě by za jeho „kralování“ paradoxně nešlo o alibistické maximum Evropy a NATO. Babiš je tak sebestředný, že žádného nadřízeného nesnese. Kdežto Pavel je zvyklý na povely. Politici lžou všichni, slibují velmi upřímně nesplnitelné, aby nezarmoutili své příznivce. Před kamerami si to rozdávají na plné pecky a v kuloárech se objímají a většinou „odborně“ spolupracují na společném zájmu udržet si platy, prebendy a lobbystické výsluní.

Dva hlavní důvody pro Babiše:

Přirozená opoziční rovnováha, kdy nebudeme muset panáčkovat v rámci vládního nekritického rozumu.

Ale Babiš hlavně není mstivý fanatik. V případě generála nám hrozí tresty ze strany rozčilených spravedlivých, kteří budou chtít trestat dezoláty, dementní voliče Babiše, každého, kdo nesouhlasí s bojem proti dezinformacím. Nenávistnou, až násilnou kampaň plnou nadávek a vyhrožování vedou příznivci generála. Kdyby toho nebylo, byl bych ochoten k volbám druhého kola nejít, ale generálovi pohůnci a drábové mého vědomí mne nutí se bránit. Tak ať je alespoň za co.

Volba je sice tajná, ale stačí trocha literární licence a nesouhlasu a již jsem zrádce a společenský nepřítel. Stačí si přečíst mnohé ohlasy pod mými příspěvky a jistě i pod tímto příspěvkem. Nicméně hlavu vzhůru. Přežili jsme Zemana, přežijeme Babiše i Pavla. Nic netrvá věčně.

Autor: Zdenek Horner | čtvrtek 19.1.2023 10:33 | karma článku: 29.70 | přečteno: 580x

Další články blogera

Zdenek Horner

Tajná volba nejen z hlediska volební komise

Napřed posílám gratulaci vítězi voleb. Ani jsem si nestihl uvědomit, kdo vyhrál, ale volbu respektuji a za její regulérní pravost spolu ručím. Tuším, že mohl vyhrát generál, neboť v našem okrsku jsme spočítali 70 % hlasů pro něj.

29.1.2023 v 18:54 | Karma článku: 10.67 | Přečteno: 318 | Diskuse

Zdenek Horner

Padouch nebo hrdina

Čeká mne druhý díl volby prezidenta ve volební komisi, kde budu brát při počítání hlasů oba kandidáty do ruky. K tomu nelze přistupovat s emocemi, ale se smyslem pro odpovědnost a spravedlnost.

24.1.2023 v 10:30 | Karma článku: 38.65 | Přečteno: 5007 | Diskuse

Zdenek Horner

Pavel už to má v kapse

Chvála Ideálu už nemusím jít k volbám. Pavel už zvítězil, a nakonec i já jsem prozřel. Vše je jednoduché a jasné. Nechci patřit k otrokům ANO, chci patřit mezi spravedlivě rozhořčené a neomylné sympatické chlapce a dívky.

23.1.2023 v 11:45 | Karma článku: 33.24 | Přečteno: 1006 | Diskuse

Další články z rubriky Občanské aktivity

Jaroslava Indrová

Když si vás osedlá kůň

V dubnu to bude deset let, co jsem přestala být mudlou a stala se součástí celosvětové komunity vyznavačů geocachingu. Neměla jsem touhu "lovit", potřebovala jsem nápovědu v jedné hře.

30.1.2023 v 19:13 | Karma článku: 5.94 | Přečteno: 150 | Diskuse

Zdenek Horner

Tajná volba nejen z hlediska volební komise

Napřed posílám gratulaci vítězi voleb. Ani jsem si nestihl uvědomit, kdo vyhrál, ale volbu respektuji a za její regulérní pravost spolu ručím. Tuším, že mohl vyhrát generál, neboť v našem okrsku jsme spočítali 70 % hlasů pro něj.

29.1.2023 v 18:54 | Karma článku: 10.67 | Přečteno: 318 | Diskuse

Bedřich Dvořák

Můžeme radit Ukrajině ? Nebo budeme zase za blbce ?

Logicky si každý voják vezme vždy osvědčenou zbraň a někam se zašije. Tato válka není jeho válkou. Každému domorodci na Ukrajině je srdečně jedno,jak se jmebuje stát ,kdy bydlí. On chce jen klid,život,bydlení a život s dětmi.

29.1.2023 v 18:00 | Karma článku: 18.52 | Přečteno: 476 | Diskuse

Boris Jedlička

Andrej musí výš

Andreje je pro presidenta České republiky škoda. On musí výš, na tak nízký post, jako je president nějaké malé země někde v Evropě je ho škoda.

28.1.2023 v 9:48 | Karma článku: 16.36 | Přečteno: 383 | Diskuse

Bedřich Dvořák

kdy se nad sebou zamyslíme ? Nikdy není pozdě !

Eliška Hašková Coolidge: Trump prodloužil schůzku s Babišem o 45 minut, protože si měli co říct Není co dodat.

26.1.2023 v 17:23 | Karma článku: 16.01 | Přečteno: 457 | Diskuse
Počet článků 717 Celková karma 25.90 Průměrná čtenost 1003

Genealog, absolvent HTF UK. Mými hlavními zájmy jsou: historie, poezie, filosofie a nekonfesní teologie.

Františka Ringo Čecha odvezli do nemocnice. Podle syna měl mrtvici

František Ringo Čech (79) byl v neděli večer podle zdrojů CNN Prima NEWS převezen do pražské Nemocnice Na Homolce....

Prosázel a propil 7 milionů korun. Prodal jsem i Českého lva, říká Vondráček

Televizní reportér, novinář a režisér David Vondráček (59) prohrál za celý svůj život v hazardu sedm milionů korun....

Jágrova expřítelkyně Kopřivová přiznala krizi: Nevím, co bude dál

Ještě nedávno prožívala bývalá modelka Veronika Kopřivová (31) s manželem Miroslavem Dubovickým (31) a jejich roční...

Zemřela herečka Annie Werschingová, královna Borgů i Tess z The Last of Us

V pouhých pětačtyřiceti letech zemřela americká herečka Annie Werschingová. Televizní diváci ji znali jako agentku...

Evu Decastelo mi kdysi vyfoukl Ruppert, měl větší tah na branku, říká Třeštík

Fotograf Tomáš Třeštík vyměnil loni spisovatelku Radku Třeštíkovou, se kterou má dvě děti, za novou partnerku,...