Středa 1. února 2023, svátek má Hynek
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Středa 1. února 2023 Hynek

Je čas zakázat na západě Wikipedii

7. 12. 2022 6:14:57
Je sice pravda, že kdekdo má výklad stejného textu wiki ve vlastní postoje velmi různorodé. Nicméně v dnešní době jasné válečné jednoty není přípustné, aby si na wiki kdekdo našel prameny k námitkám vůči jediné správné historii.

Věhlas mojí neordinace se roznesl už i do zahraničí. Někdo neohlášeně zvoní, a tak jdu bez nálady otevřít. Ve mžiku se ovšem moje naladění změní. Za dveřmi totiž stojí živá a nemrtvá, samotná Tina Turner. Slyším se, jak plynně ševelím haudujůdů a najstumítjů, vilkam. Nebudu čtenáře trápit angličtinou a přejdu česky rovnou k věci.

Tina se posadila k našemu mini stolku v kuchyni a spustila lamentaci, že tady v Čechách má prý někde na blogu příbuzného, že slyšela o jistých problémech, do nichž se dostal za svoje správně ukrajinské názory. A co si o tom myslím. Považovala mne mylně za jediného kněze na blogu, ale to jsem jí neuměl anglicky plynně vyvrátit, tak jsem se zavázal, že jí to písemně osvětlím na její domovskou adresu později.

Paní Turnerová, já myslím, že zase takové problémy nemá. Jeho články se opírají o fakta na Wikipedii. Tuhle se zmínil o Mnichovské dohodě a Chamberlandovi. Nachází jako mnozí jasné paralely ukrajinsko ruské války s druhou světovou válkou. Rozráží striktně putinovské narativy a je dnes jedním z nejváženějších antiputinovců.

No a proto se o něj bojím opáčila vážená rocková dáma. Přijela jsem mu nabídnout případný azyl u mne v Küsnachtu u Curychu. Až se to tady zase obrátí bude mu moje Švýcarsko k dispozici. Ale on se ke mně nehlásí, stejně jako sestřenice Sandra Bullock, asi má ostych a je nadměrně hrdý. Nemohl byste mi dát jeho adresu?

To nemohu, protože ji nemám. Ale lze mu napsat mail prostřednictvím redakce a také se může vše dovědět prostřednictvím mého článku a jistě se ozve. Souhlasíte, abych o našem setkání napsal. (Já slyšel ano, ale byl jsem doma sám, tak teď nevím, jak to dopadne.)

Pak jsme si spolu zanotovali v kuchyni a capella Golden Eyečko. To byla pařba.

Schváceni jsme opět usedli a debatovali o té nešťastné Wikipedii, kde je tolik rozporuplných informací, pomalu stejně jako v Bibli. Například v článku o Mnichovské dohodě lze nalézt nepatřičné jméno polemizujícího historika Tesaře, který svou knihou Mnichovský komplex marně vyvrací mýty o této události. A není to žádná kremrole. Je to poctivý západní emigrant, který se ani do Česka po revoluci nevrátil a zůstal na západě. Jeho základní tezí je skutečnost, že česká strana podnikla řadu kroků k uskutečnění Mnichovské dohody. Na diplomatické úrovni vysílala signály vedoucí k ochotě tuto otázku řešit. V samotném parlamentu byla nálada výrazně proněmecká a státnické projevy Beneše k veřejnosti nebyly právně ani politicky podložené. V případě Chamberlaina došlo v Británii na mnohé kontroverzní studie, o nichž nemáme tušení a nejsou u nás ani dostupné. Nicméně se v poslední době stále více oceňuje a chápe, že získal správně pro Británii čas, který pomohl k tomu, že Británie s Německem neprohrála. V česku je nyní dostupný film na toto téma.

Přijmout paralelu války na Ukrajině s druhou světovou válkou je těžké. Někomu to jde tak snadno, ale jsou tu právě různé námitky a podněty na Wikipedii, které by bylo potřeba v zájmu bezpečnosti blogera Turnera prostě zakázat, smazat. Například nikde nenajdete na Wikipedii informaci, že Hitler měl také jaderné zbraně a k ničemu mu to nebylo. Stejně ho úplně a snadno porazili. Proto se s Putinem musí jednat stejně. Ale ta informace na neposlušné Wikipedii prostě není. Mohla byste navštívit třeba Pražský Hrad a pohnout naše politiky prostřednictvím prezidenta Zemana ke změně. Konečně by měl skutečnou poslední státnickou příležitost k rehabilitaci.

Venku zuřili poslední čerti a tak jsem obdivoval postarší dámu, že odmítla můj doprovod do hotelu. Ale zřejmě měla odvoz i doprovod zajištěn, protože z okna jsem ji směrem do města se šourat neviděl. Byla u mne vůbec? Nebyl to sen? Hlavně aby tu Wikipedii zakázali, to by se nám všem ulevilo a putinovské narativy by úplně padly na znak. Držím ti palce svatá Tino a jdu si pustit tvoje CD.

Autor: Zdenek Horner | středa 7.12.2022 6:14 | karma článku: 23.04 | přečteno: 929x

Další články blogera

Zdenek Horner

Tajná volba nejen z hlediska volební komise

Napřed posílám gratulaci vítězi voleb. Ani jsem si nestihl uvědomit, kdo vyhrál, ale volbu respektuji a za její regulérní pravost spolu ručím. Tuším, že mohl vyhrát generál, neboť v našem okrsku jsme spočítali 70 % hlasů pro něj.

29.1.2023 v 18:54 | Karma článku: 10.67 | Přečteno: 317 | Diskuse

Zdenek Horner

Padouch nebo hrdina

Čeká mne druhý díl volby prezidenta ve volební komisi, kde budu brát při počítání hlasů oba kandidáty do ruky. K tomu nelze přistupovat s emocemi, ale se smyslem pro odpovědnost a spravedlnost.

24.1.2023 v 10:30 | Karma článku: 38.65 | Přečteno: 5007 | Diskuse

Zdenek Horner

Pavel už to má v kapse

Chvála Ideálu už nemusím jít k volbám. Pavel už zvítězil, a nakonec i já jsem prozřel. Vše je jednoduché a jasné. Nechci patřit k otrokům ANO, chci patřit mezi spravedlivě rozhořčené a neomylné sympatické chlapce a dívky.

23.1.2023 v 11:45 | Karma článku: 33.24 | Přečteno: 1006 | Diskuse

Zdenek Horner

Jsme ve válce. Nejsme ve válce.

Kam se na naše politiky hrabe legendární Chytrá Horákyně. Měla přijít ani svlečená, ani oblečená, tak přišla v rybářské síti. Naši politici jsou také ve válce nebo nejsou ve válce, podle toho, koho, kde chtějí lapit do svých sítí.

19.1.2023 v 10:33 | Karma článku: 29.70 | Přečteno: 580 | Diskuse

Další články z rubriky Občanské aktivity

Jaroslava Indrová

Když si vás osedlá kůň

V dubnu to bude deset let, co jsem přestala být mudlou a stala se součástí celosvětové komunity vyznavačů geocachingu. Neměla jsem touhu "lovit", potřebovala jsem nápovědu v jedné hře.

30.1.2023 v 19:13 | Karma článku: 5.94 | Přečteno: 150 | Diskuse

Zdenek Horner

Tajná volba nejen z hlediska volební komise

Napřed posílám gratulaci vítězi voleb. Ani jsem si nestihl uvědomit, kdo vyhrál, ale volbu respektuji a za její regulérní pravost spolu ručím. Tuším, že mohl vyhrát generál, neboť v našem okrsku jsme spočítali 70 % hlasů pro něj.

29.1.2023 v 18:54 | Karma článku: 10.67 | Přečteno: 317 | Diskuse

Bedřich Dvořák

Můžeme radit Ukrajině ? Nebo budeme zase za blbce ?

Logicky si každý voják vezme vždy osvědčenou zbraň a někam se zašije. Tato válka není jeho válkou. Každému domorodci na Ukrajině je srdečně jedno,jak se jmebuje stát ,kdy bydlí. On chce jen klid,život,bydlení a život s dětmi.

29.1.2023 v 18:00 | Karma článku: 18.52 | Přečteno: 476 | Diskuse

Boris Jedlička

Andrej musí výš

Andreje je pro presidenta České republiky škoda. On musí výš, na tak nízký post, jako je president nějaké malé země někde v Evropě je ho škoda.

28.1.2023 v 9:48 | Karma článku: 16.36 | Přečteno: 383 | Diskuse

Bedřich Dvořák

kdy se nad sebou zamyslíme ? Nikdy není pozdě !

Eliška Hašková Coolidge: Trump prodloužil schůzku s Babišem o 45 minut, protože si měli co říct Není co dodat.

26.1.2023 v 17:23 | Karma článku: 16.01 | Přečteno: 457 | Diskuse
Počet článků 717 Celková karma 25.90 Průměrná čtenost 1003

Genealog, absolvent HTF UK. Mými hlavními zájmy jsou: historie, poezie, filosofie a nekonfesní teologie.

Františka Ringo Čecha odvezli do nemocnice. Podle syna měl mrtvici

František Ringo Čech (79) byl v neděli večer podle zdrojů CNN Prima NEWS převezen do pražské Nemocnice Na Homolce....

Prosázel a propil 7 milionů korun. Prodal jsem i Českého lva, říká Vondráček

Televizní reportér, novinář a režisér David Vondráček (59) prohrál za celý svůj život v hazardu sedm milionů korun....

Jágrova expřítelkyně Kopřivová přiznala krizi: Nevím, co bude dál

Ještě nedávno prožívala bývalá modelka Veronika Kopřivová (31) s manželem Miroslavem Dubovickým (31) a jejich roční...

Zemřela herečka Annie Werschingová, královna Borgů i Tess z The Last of Us

V pouhých pětačtyřiceti letech zemřela americká herečka Annie Werschingová. Televizní diváci ji znali jako agentku...

Evu Decastelo mi kdysi vyfoukl Ruppert, měl větší tah na branku, říká Třeštík

Fotograf Tomáš Třeštík vyměnil loni spisovatelku Radku Třeštíkovou, se kterou má dvě děti, za novou partnerku,...