Středa 1. února 2023, svátek má Hynek
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Středa 1. února 2023 Hynek

Jeden den blogového šikovatele

4. 12. 2022 14:20:29
Občas se mi stane, že si mne nějaký nešťastník splete s duchovní osobou. Dušuji se, že fakt nejsem ordinován. Jenomže někdy zpověď musí ven a mluvčí neslyší a nevidí. Potřebuje se zbavit přeplněného svědomí.

Čenda Faulich je smyšlené jméno, protože nechci nikoho dehonestovat. Může jím být kdokoli z nás, pokud naplní šikovatelské příznaky jako můj známý Čenda.

Šikovatelé jsou v armádě zaměřeni na ukázněné pořadové cvičení. Sledují každou odchylku, využívají své drsné hlasové fondy k zastrašení opozdilců nebo neumětelů. Pořadová cvičení mají svá pravidla. Velení rozdá pravidla nižším a nižším důstojníkům a všichni jsou povinni cvičit, jak velení vymyslelo.

Šikovatelé jsou si vědomi, že ty pod sebou šikanují, ale dělají to ve veřejném zájmu velení. Jednou dostali befel, že se smí veliteli nepřítele nadávat a oni z toho hnedle selským rozumem vydedukovali, že mají bianco šek nadávat každému, kdo není zhurta proti nepříteli podle zadaných pořadových cvičení. Kam bychom to došli, kdyby se každý rozhlížel a nedupal výhrůžně na nepřítele, svěřil se mi Čenda.

Vzpomněl jsem si na to, jak jsem si na vojně dělal legraci z omezeného rotmistra a když jsme měli Politické školení mužstva (dále jen PŠM) předstíral jsem, že strašně moc chci nenávidět nepřítele. Dostal jsem třes jako při epilepsii a blouznil jsem na zemi proti západnímu imperialismu. Kluci vojáci se mohli potrhat smíchy. Divím se, že mě za to nezavřeli. (Však mě zavřeli za něco jiného stejně bezvýznamného.)

Čenda se mi svěřil dále, že si je vědom, že šikanování je blahodárný podíl na moci. Velení něco vyhlásí a někdo to musí provést. Jsme ve válce i v době míru. Připravujeme se každý den. Kdo chvíli klesne na mysli, pochybuje, s tím je potřeba se nemazlit a drsně mu dát na srozuměnou, že my, vládní veřejnost tě vidíme. Ty zpochybňuješ, že jsme udělali všechno správně a hloupý zlý nepřítel nepřijal jediný náš spravedlivý návrh. Nepřítel nemůže mít žádný nárok na spravedlnost a vše, co udělá je nespravedlivé, i kdyby to spravedlnost byla.

Čenda se mi také svěřil, že nemá pochyby, ale trpí tím, že dezolátů a kolaborantů všeho druhu je přehršel a neubývají. Určitě by pomohly nějaké gulagy nebo koncentráky pro vnitřního nepřítele. Takhle tu válku prohrajeme. Naše rakety a letadla a jaderné hlavice jsou závislé na unisono názoru celé naší spravedlivé populace. Jediná disonance nebo odchylka od nepřátelského smýšlení vede k nepřesným dopadům. Rakety mají smysl pro spravedlnost a mají duši, která si váhání přisvojuje jako sebezáchovný důvod k nevybuchnutí.

Čenda lomil rukama zvláště nad jedním trollem na blogu iDnes. Pokud se nezlomí jeho odpor, sofistikovaný intelektualismus, který je tak nesmyslný, že mu nikdo nerozumí, nebudou mít naše rakety jasné zadání a mohou padat jinam, než měly. Válka se rozhodne na každém místě fronty, ale i týlu. Vedeme totálně hybridní válku a nic nemůžeme nechat bez povšimnutí nebo s nějakou demokratickou tolerancí. Včera jsem v tramvaji utřel jedno křičící dítě, respektive jeho matku. „Sakra uklidněte to dítě nebo nás prozradí a změní směr našich obranných raket!“ Matka prý raději vystoupila. Nakonec možná ani drastické donucovací prostředky nejsou potřeba. Stačí být okamžitě, jasně a přímo angažovaný, jako kdysi pozorní členové uličních výborů pomocné stráže VB a Lidových milicí. Nakonec máme svoje evropské spravedlivé jednoty, které si váží individuální demokracie.

Po úspěchu s matkou v tramvaji doma Čenda posunul ukrajinsko – ruskou frontu na své nástěnné mapě o milimetr v neprospěch Russáků a zúžil na mapě o dva milimetry Dněpr. Bez nás to nepůjde. Přesto, i Čenda má pochybnosti. Chceme vstoupit do války až na závěr, a to bude pozdě. Raději zemřít než ustupovat. Musím si však přiznat, štkal Čenda, že nedokážu změnit názory toho zavile zatvrzelého trolla na tom blogu. Neustále se vydává za vlastence, tvrdí, že diplomacie selhala. Když prý může selhat multikulturalismus, pročpa by nemohla selhat diplomacie? Takové a další zcela nesmyslné otázky neustále klade a rozrušuje spolublogery, kteří by jinak štěbetali unisono správně intesivní nenávist k nepříteli. Nechci z toho dělat nějakou spartakiádu, ale musíme alespoň převážně vypadat jako jeden muž. Tak už to z Čendy leze. Chtěl by poradit nějakou filipiku proti tomu zloduchovi. Tak se přiznám, musel jsem ho zklamat. Neradím nikomu jak na nenávist.

Uf, naštěstí jsme se s Čendou nerozešli úplně ve zlém. Slíbil jsem, že o tom budu přemýšlet. Čenda opáčil: „Ale ne příliš dlouho, jinak to kvůli vám prohrajeme, a to byste jistě nechtěl? Ne? Nebo chtěl?“

Když jsem za Čendou zaklapl dveře, nalil jsem si čistého vína. Spějeme k totalitě napřed osobně mezi sebou a nakonec z toho bude společenský úzus. Musím se naučit více skrýt svoje názory. Snad bude stačit, když budu mlčet, ale to oni možná zvolají: „Jasně se vyjádři nebo...!!!“

Autor: Zdenek Horner | neděle 4.12.2022 14:20 | karma článku: 20.01 | přečteno: 424x

Další články blogera

Zdenek Horner

Tajná volba nejen z hlediska volební komise

Napřed posílám gratulaci vítězi voleb. Ani jsem si nestihl uvědomit, kdo vyhrál, ale volbu respektuji a za její regulérní pravost spolu ručím. Tuším, že mohl vyhrát generál, neboť v našem okrsku jsme spočítali 70 % hlasů pro něj.

29.1.2023 v 18:54 | Karma článku: 10.67 | Přečteno: 318 | Diskuse

Zdenek Horner

Padouch nebo hrdina

Čeká mne druhý díl volby prezidenta ve volební komisi, kde budu brát při počítání hlasů oba kandidáty do ruky. K tomu nelze přistupovat s emocemi, ale se smyslem pro odpovědnost a spravedlnost.

24.1.2023 v 10:30 | Karma článku: 38.65 | Přečteno: 5007 | Diskuse

Zdenek Horner

Pavel už to má v kapse

Chvála Ideálu už nemusím jít k volbám. Pavel už zvítězil, a nakonec i já jsem prozřel. Vše je jednoduché a jasné. Nechci patřit k otrokům ANO, chci patřit mezi spravedlivě rozhořčené a neomylné sympatické chlapce a dívky.

23.1.2023 v 11:45 | Karma článku: 33.24 | Přečteno: 1006 | Diskuse

Zdenek Horner

Jsme ve válce. Nejsme ve válce.

Kam se na naše politiky hrabe legendární Chytrá Horákyně. Měla přijít ani svlečená, ani oblečená, tak přišla v rybářské síti. Naši politici jsou také ve válce nebo nejsou ve válce, podle toho, koho, kde chtějí lapit do svých sítí.

19.1.2023 v 10:33 | Karma článku: 29.70 | Přečteno: 580 | Diskuse

Další články z rubriky Občanské aktivity

Jaroslava Indrová

Když si vás osedlá kůň

V dubnu to bude deset let, co jsem přestala být mudlou a stala se součástí celosvětové komunity vyznavačů geocachingu. Neměla jsem touhu "lovit", potřebovala jsem nápovědu v jedné hře.

30.1.2023 v 19:13 | Karma článku: 5.94 | Přečteno: 150 | Diskuse

Zdenek Horner

Tajná volba nejen z hlediska volební komise

Napřed posílám gratulaci vítězi voleb. Ani jsem si nestihl uvědomit, kdo vyhrál, ale volbu respektuji a za její regulérní pravost spolu ručím. Tuším, že mohl vyhrát generál, neboť v našem okrsku jsme spočítali 70 % hlasů pro něj.

29.1.2023 v 18:54 | Karma článku: 10.67 | Přečteno: 318 | Diskuse

Bedřich Dvořák

Můžeme radit Ukrajině ? Nebo budeme zase za blbce ?

Logicky si každý voják vezme vždy osvědčenou zbraň a někam se zašije. Tato válka není jeho válkou. Každému domorodci na Ukrajině je srdečně jedno,jak se jmebuje stát ,kdy bydlí. On chce jen klid,život,bydlení a život s dětmi.

29.1.2023 v 18:00 | Karma článku: 18.52 | Přečteno: 476 | Diskuse

Boris Jedlička

Andrej musí výš

Andreje je pro presidenta České republiky škoda. On musí výš, na tak nízký post, jako je president nějaké malé země někde v Evropě je ho škoda.

28.1.2023 v 9:48 | Karma článku: 16.36 | Přečteno: 383 | Diskuse

Bedřich Dvořák

kdy se nad sebou zamyslíme ? Nikdy není pozdě !

Eliška Hašková Coolidge: Trump prodloužil schůzku s Babišem o 45 minut, protože si měli co říct Není co dodat.

26.1.2023 v 17:23 | Karma článku: 16.01 | Přečteno: 457 | Diskuse
Počet článků 717 Celková karma 25.90 Průměrná čtenost 1003

Genealog, absolvent HTF UK. Mými hlavními zájmy jsou: historie, poezie, filosofie a nekonfesní teologie.

Františka Ringo Čecha odvezli do nemocnice. Podle syna měl mrtvici

František Ringo Čech (79) byl v neděli večer podle zdrojů CNN Prima NEWS převezen do pražské Nemocnice Na Homolce....

Prosázel a propil 7 milionů korun. Prodal jsem i Českého lva, říká Vondráček

Televizní reportér, novinář a režisér David Vondráček (59) prohrál za celý svůj život v hazardu sedm milionů korun....

Jágrova expřítelkyně Kopřivová přiznala krizi: Nevím, co bude dál

Ještě nedávno prožívala bývalá modelka Veronika Kopřivová (31) s manželem Miroslavem Dubovickým (31) a jejich roční...

Zemřela herečka Annie Werschingová, královna Borgů i Tess z The Last of Us

V pouhých pětačtyřiceti letech zemřela americká herečka Annie Werschingová. Televizní diváci ji znali jako agentku...

Evu Decastelo mi kdysi vyfoukl Ruppert, měl větší tah na branku, říká Třeštík

Fotograf Tomáš Třeštík vyměnil loni spisovatelku Radku Třeštíkovou, se kterou má dvě děti, za novou partnerku,...