Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Moderní logický nonsens aneb Pravda – Nepravda – Lež

19. 07. 2017 17:17:50
Jednu naši zdejší kolegyni rozčílilo, že nemá dostatek práv jako třeba menšina mužů, kteří chtějí žít v trojici a dosáhli uznání jakéhosi manželství. Nejde mi o propagaci obskurního soužití. Jde mi o pocity diskriminované majority

Naši oblíbenou a skvělou bloggerku irituje sada výsad, které požívají menšiny. Iritují ji natolik, že se musí denně ujišťovat o své identitě. Někdy si potvrdí identitu psycho-politickým testem, jindy se najde v prožívání podobného pocitu, kterým se vymezuje samotná menšina. Místo empatie však bloggerka hřímá a svěřuje se se svými pocity a úvahami:

Není nic zajímavého, překvapivého, vadného či snad dokonce špatného a pohoršujícího na tom, že tři muži chtějí spolu žít; je to pouze méně časné. Je ale vadné a pro mě pohoršující, když se méně častý úkaz stává ve společnosti preferovanou normou, která je státem chráněna víc než zvyklosti majoritní. Než například heterosexuální manželství s dětmi. Říká se tomu pozitivní diskriminace. To je „to něco“, co mi pije krev.

Zdroj: http://sichtarova.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=613780

Umožnění nějakého chování zákonem je pro autorku výroku preferovanou normou. Tedy: umožnění je preferovanou normou, respektive nějaká svoboda skupiny nebo jedince je prý preferenční normou. A je prý státem chráněna více než zvyklosti majoritní.

Prověřme nyní logiku těchto tvrzení. Máme tedy entity: majorita a minorita, umožnění (povolení) a znemožnění (zákaz), preference (ochrana, přijetí) a diskriminace (potlačení, odmítnutí), pozitivní diskriminace s jejím možným antonymem negativní preference.

Tvrzení, že majorita je státem méně chráněna než minorita, které je cosi umožněno, je vadné. Od ústavy po sadu zákonů sociálních daňových až k zákonu o rodině, který byl rozpuštěn do občanského zákoníku po roce 2013. Právě k těmto ustanovením neměly v minulosti minority přístup a není žádnou preferencí, že je jim to nyní jen umožněno. Minority nedostaly žádné právo navíc.

Pokud si naše bloggerka dobrovolně vybrala heterosexuální způsob života a svým právoplatným manželstvím konzumuje jeho výhody i nevýhody, nemůže se současně poohlížet po nějakých domnělých výhodách jiných genderových postojů. Tedy, člověk vlastně může všechno. Být současně hetero v normalizovaném svazku a současně mít další partnery a ještě se třeba cítit občas jako lesba, to je asi skutečně žádoucí a pokud to není normalizované většině umožněno, jedná se o diskriminaci.

Jak ovšem vyvrátit komukoli představu, že umožnění rovná se preference? Zdálo by se, že na základě nějakých výkladových slovníků. Slovo preference je v češtině obecnější než odstíněné české ekvivalenty povolení, přijetí a ochrana, které přesněji definují o jakou „preferenci“ se jedná. Překlad slova preference se podle mne má nejblíže k významu upřednostnění. Upřednostnění by znamenalo, že obskurní společenství má pro své soužití nějaké výhody navíc. Myslím, že pokud si dobrovolně normalizovaná heterosexuální žena stýská, že je jí odepřeno více mužů, má jen dvě možnosti. Ovlivnit celý komplex křesťanského myšlení a pohnout normalizovanými zákony. K jejímu pojetí polyandrie by jí paradoxně mohli napomoci islámští voliči! Druhou možností je navštívit kněze, psychoterapeuta či právníka a vyjasnit si, že člověka ve snech často napadají věci, které by ani nechtěl.

Bohužel značně pochybuji, že má naše KašpáRekyně bloggerka no. One skutečně nějaký problém. Její manipulovaná představa jen poskytuje vylhanou možnost vyvolat další vlnku nenávisti proti jinakosti, proti jeho přirozenému osvobozování ze spárů tisícileté diskriminace. Ono je to pěkné, do všeho mluvit a za nic nezodpovídat. V tomto ohledu je naše osvícená myslitelka skutečně vzorem, protože společnost k ní vzhlíží a hltá její svévolné lži. Ona dobře ví, naše zákony při svém vzdělání jistě dobře zná, že lež je v naší době „jenom moderní alternativní nepravda“. Každý se může mýlit, ale vykonstruovat nepravdu znamená dopustit se lži.

Autor: Zdenek Horner | středa 19.7.2017 17:17 | karma článku: 7.96 | přečteno: 562x

Další články blogera

Zdenek Horner

Islamofobní autismus

Studie vědátorských sluníček, financovaných Sörösem a neomarxistickými globalisty, dokázala, že trvalejší islamofobie je projevem pozdního autismu, kdy se pacient nechce vzdávat bezpečí svých apokalyptických fantazií.

15.10.2017 v 23:12 | Karma článku: 8.32 | Přečteno: 547 | Diskuse

Zdenek Horner

Neignorujme vyhrožování v diskuzích

Už jsem si skoro zvykl na posměšné nálepky od sluníčka po dobrosera. Rozčilují mě však výhrůžky typu: Zrádci, kteří Ohrožují bezpečnost této země. Nechápu, jak je možná registrace politických stran, které chtějí zakazovat islám.

8.10.2017 v 20:57 | Karma článku: 11.43 | Přečteno: 1059 | Diskuse

Zdenek Horner

Chudinky národovci nemají informace

Každý den 1,5 miliardy muslimů po celém světě osvědčují svou mírumilovnost vůči nevěřícím tím, že nezabíjejí podle nevyhnutelného návodu doslovně vykládaného Koránu podle islamistů nebo islamofobů. Národovci nechápou.

5.10.2017 v 14:18 | Karma článku: 8.84 | Přečteno: 704 | Diskuse

Zdenek Horner

Islamofobie zastiňuje dialog i kritiku

Lépe řečeno islamofobové se iracionálními postoji postupně chtějí stát jediným partnerem komunikace s islámem. Činí tak velmi podobným způsobem jako islamisté. Křiklounství, zastrašování a demagogie při doslovném výkladu Koránu.

4.10.2017 v 14:03 | Karma článku: 10.90 | Přečteno: 678 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Adam Mikulášek

Policista za znásilnění syna dostal jen pět a půl roku!

Zdravý rozum velí, že právě ti, kteří mají na zákon dohlížet, by měli dostávat vysoké exemplární tresty. Jednak mají větší možnosti své zločiny zakrýt, druhak z principu – více práv = větší odpovědnost.

17.10.2017 v 15:12 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 22 | Diskuse

Marek Trizuljak

Dejte volební právo divočákům a kancům zejména

Dnes ráno hnula mým srdcem převratná zpráva: Mohutná jednotka policejních ostřelovačů vybavených důmyslnými flintami a speciálním střelivem hrdinně skolila v lesích na Zlínsku JIŽ DVA (!!!) divočáky

17.10.2017 v 12:15 | Karma článku: 10.10 | Přečteno: 255 |

Petr Řeha

Jak zabít civilizaci

Džihád jde po krku celé naší civilizaci. Nenajdeme-li k její obraně vůli, zabíjíme ji. Tentokrát možná navždy. A jestli už je nám souzeno odejít z dějin jako tolik civilizací dřívějších, ať to alespoň není poslušně a bez škubání.

17.10.2017 v 10:10 | Karma článku: 18.51 | Přečteno: 367 | Diskuse

Vladimír Havránek

U nás za 1486 korun, v Polsku stejný nákup za 940, běžte s úsměvem volit!

IDNES uskutečnila kontrolní nákupy v pěti zemích. Naše země vyšla jako nejdražší. A to i ve srovnání s Německem či Rakouskem. V těchto státech byl nákup o cca 280 korun levnější. Ochutnali jste někdy šmakuládu z Hame?

17.10.2017 v 8:49 | Karma článku: 32.35 | Přečteno: 1156 | Diskuse

Dominik Hrubý

Piráti, zůstaňte na střídačce!

Pirátská strana čeří vody českého stranického systému už dlouho. A podle průzkumů má slušnou šanci získat za dva týdny mandáty v Poslanecké sněmovně.

17.10.2017 v 8:25 | Karma článku: 15.16 | Přečteno: 1007 | Diskuse
Počet článků 197 Celková karma 13.25 Průměrná čtenost 1068

Genealog, absolvent HTF UK. Mými hlavními zájmy jsou: historie, poezie, filosofie a nekonfesní teologie.Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.