Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Pistolnický zákon, Hate speech a tupé škrty

29. 06. 2017 0:42:06
Ve společnosti by měla být rovnováha. Pokud není, pak nelze mluvit ani o demokracii, ani o svobodě. Momentálně je rovnováha porušena ve prospěch populisticky siláckých řešení. Navzdory tomu, že u nás žádný terorista nezaútočil.

Občanskou společnost ohrožují všechna privilegia nějakých skupin uvnitř občanské společnosti. To je první pravidlo korupce. Naši čeští pistolníčci jásají, ale občan musí doufat, že senát tentokrát hrdinně splní svou funkci a pistolkový zákon zastaví. Panství pro svoje udržování potřebuje ozbrojené složky. Má armádu navenek a policii dovnitř. Již v historii to v evropské kultuře bylo. Byly ozbrojené osoby ve službách krále a feudálů. Běžný občan nesměl držet zbraň. Dnes zde máme zákon, který staví ozbrojené občany do role ochránců státu, aniž by k tomu podal jasný výklad. Ještě než u nás vůbec nějaký terorista zaútočil, již zde máme právní případ, kdy ozbrojený občan střílel na potenciálního (domnělého či skutečného) útočníka. Vzpomeňme na veselé přepadení Konvičkovými převlečenými teroristy na Staroměstském náměstí v Praze. Z optiky dnešního zákona by tam klidně mohlo dnes dojít k přestřelce. Stavět ozbrojené občany do role ochránců státu, kteří v první linii zastoupí svým výkladem jak policejní vyšetřování, tak rozhodnutí soudu, je zásadním rozhodnutím ve prospěch panství, srovnatelný s komunistickým únorovým pučem. Prostě vláda „panství“ za podpory privilegovaných ozbrojenců bez jakékoli kontroly. Snad se nedočkáme brzké války vládních a nevládních gangů.

K vládě „panství“ patří i příslušná Hate speech nebo chcete-li po česku nenávistný jazyk identifikující nepřítele. Ještě tu ani migranty nemáme, ještě žádné teroristické útoky, ale již se tu varuje a nenávidí na celé kolo. Místní blogy, ale ještě více diskuze pod nimi i pod zpravodajskými články, jsou toho skutečným ukázkovým příkladem. Pokud k nám migranti podle všeho nedojdou a teroristické útoky nebudou, ozbrojená individua nám nečinně zůstanou. Koho asi budou střílet? Každou domněle podezřelou myš a tmavé objekty podezřelé z nepřátelství vůči státu „panství“, maskovanému jako ohrožený občanský stát. Ministr vnitra se bez jakékoli argumentace dušuje, že zbytečně ozbrojenci střílet nebudou, ale on zanedlouho ministrem nebude a na to, co udělají ozbrojenci bez skutečných nepřátel státu, nikdo vliv mít nebude. Snad jen výrobci témat Hate speech.

Je to zcela jednoduché. V zemi, kde je tekutý hněv na postupu, kvůli otrocké práci za zanedbatelný bakšiš, budou příští obětí nepřizpůsobiví nové situaci tupých škrtů. Opět přijde pravé „panství“, to je již jisté. Opět škrtne položky ohrožující rozpočet, na které nemáme a investuje je do dotací a exkluzivních podmínek pro podnikání. Příští Hate speech přinese třeba posun od nepřizpůsobivých k nekvalifikovaným. Vyberte si, kým budete v nové čtyřletce ANO.

Jedním z dlouhodobých výsledků tupých škrtů byly povodně. Byl jsem v oboru a vím, o čem mluvím. Tenkrát to došlo tak daleko, že tupý škrtal Kalousek veřejně vyhlásil, že stát žádnou povinnost ochránit před velkou vodou nemá a v zátopových oblastech si postižení bydleli na vlastní riziko. Ačkoliv na regulaci vodních děl jednotliví občané ani obce nemají, tvářil se tehdy, že je to privatizovatelný problém. Pamatujte na to, až budete vhazovat losovací lístek. Dalším tupým škrtem byla tzv. Drábkova sociální reforma. Na papíře uzdravil reformou desetitisíce částečně invalidních osob a způsobil jim v zájmu ušetřených fufníků životní karambol. Posun k chudobě u těchto „nepřizpůsobivých“ je markantní. Samozřejmě se škrtalo již v devadesátých letech. Třeba učňovské školství, ODS vybojovalo systematické zrušení státních školek a redukci školských budov, aby se zjistilo, že poté zase chybí. Dnes hřímá hospodářská komora, hlásná trouba skutečných podnikatelů, kteří drží stát nad vodou, že nemají kvalifikované pracovníky, respektive, že nemají žádné pracovníky, kteří by chtěli pracovat. Samozřejmě! Za podmínek, kdy vám i práce vydělá jen na základní potřeby. A co údajná levice ČSSD? Připojila se k ideologii Hate speech. Drobné rozdala až na poslední chvíli. Pokračovala v hysterii státu ohroženého zneužívači dávek. Skutečně, ještě týden a propadli bychom kvůli tomu hlouběji než Řecko. Nepřidat je stejné jako škrtnout. Akorát to není tak zjevně vidět. To je ukázka, jak občan v tomto státě neunikne neviditelnému „panství“. Čech to ale tak chce. Nevidí napravo, ani nalevo, ale hlavně nenávidí. Možná to v něm vytváří iluzi součásti „panství“. („Jsme přece napřed národ, až pak teprve občané.“)

Autor: Zdenek Horner | čtvrtek 29.6.2017 0:42 | karma článku: 14.37 | přečteno: 959x

Další články blogera

Zdenek Horner

Babiš má vládu v kapse

V Interview čt24 dnes pan Radek Vondráček povyprávěl, kterak Okamura obětuje klidně svůj volební slib za případnou spoluúčast na vládě s ANO. Zákaz islámu zredukoval na mlhavou právní normu, jež by zakázala jen právo šaría.

25.10.2017 v 19:51 | Karma článku: 26.07 | Přečteno: 4032 | Diskuse

Zdenek Horner

JakoNacismus v Česku zvedá hlavu

Po volebním úspěchu SPD Tomia Okamury se dalo čekat, že u Jakonacistů dojde okamžitě k posunu dojmu o legalitě propagace fašismu. Pokud laskavého čtenáře zaráží slůvko Jako před slovem Nacismus, vysvětlení je uvnitř.

23.10.2017 v 18:42 | Karma článku: 13.31 | Přečteno: 1141 | Diskuse

Zdenek Horner

Islamofobní autismus

Studie vědátorských sluníček, financovaných Sörösem a neomarxistickými globalisty, dokázala, že trvalejší islamofobie je projevem pozdního autismu, kdy se pacient nechce vzdávat bezpečí svých apokalyptických fantazií.

15.10.2017 v 23:12 | Karma článku: 9.49 | Přečteno: 632 | Diskuse

Zdenek Horner

Neignorujme vyhrožování v diskuzích

Už jsem si skoro zvykl na posměšné nálepky od sluníčka po dobrosera. Rozčilují mě však výhrůžky typu: Zrádci, kteří Ohrožují bezpečnost této země. Nechápu, jak je možná registrace politických stran, které chtějí zakazovat islám.

8.10.2017 v 20:57 | Karma článku: 12.70 | Přečteno: 1098 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Jan Dvořák

Finanční dopady oslav na prezidentské kandidáty

V pondělí by mohlo být pozdě, řekli si po pátečních oslavách 17. Listopadu bdělí strážci finanční průhlednosti prezidentských kampaní, a hned ráno osobně některé z uchazečů oslovili přímo v bydlišti.

18.11.2017 v 19:52 | Karma článku: 7.55 | Přečteno: 90 | Diskuse

Jindřich Pacovský

Stát (proč ne) jako firma

Už dlouho mě překvapuje, jak je ve značném procentu populace rozšířená přitažlivost výroku "vést stát jako firmu", který pochází od Andreje Babiše. Proč je tento požadavek pochybný?

18.11.2017 v 19:00 | Karma článku: 8.78 | Přečteno: 208 | Diskuse

Pavel Kamas

Bojíme se politiků, ale počítačů nikoli. Proč?

Éter je toho plný. Ten politik je neřád a onen nám bere svobodu. Aspoň to nejsou šedé eminence, které také ovlivňují naše životy. A co teprve šedá eminence, na kterou si ani nemohu sáhnout? Naposledy můj život omezilo hloupé auto.

18.11.2017 v 18:19 | Karma článku: 8.69 | Přečteno: 167 | Diskuse

Alena Stratilová

Jazyková bariera ve vlastních řadách a vlastním státě

Kolik řečí znáš, tolikrát jsi člověkem. Jením z mnoha důvodů, které jsou slyšet, a proč se bojíme přijmout a pomoci lidem odjinud. Mimo jiného je to i neznalost jazyka, paradoxně našeho rodného jazyka.

18.11.2017 v 18:08 | Karma článku: 6.40 | Přečteno: 234 | Diskuse

Jitka Mikysková

Tajná dohoda s tzv. Islámským státem

Podle blízkovýchodního reportéra BBC Quentina Sommervilla existuje dohoda mezi Američany podporovanými kurdsko-arabskými Syrskými demokratickými silami (SDF) a radikály z tzv. Islámského státu,

18.11.2017 v 14:38 | Karma článku: 23.90 | Přečteno: 641 | Diskuse
Počet článků 199 Celková karma 13.70 Průměrná čtenost 1087

Genealog, absolvent HTF UK. Mými hlavními zájmy jsou: historie, poezie, filosofie a nekonfesní teologie.Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.