Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Exekutoři vyhrají pravici volby

12. 09. 2017 1:33:52
Navzdory obviňování neomarxistických sluníček a vítačů z perzekuce a omezování svobody projevu při rasistických výpadech, převzali iniciativu v perzekuci diskutujících odpůrců neomylní pravicoví exekutoři.

Téměř dvě desítky příspěvků naplňují skutkovou podstatu schvalování trestného činu nebo podněcování k nenávisti vůči skupině osob, sdělila prezidentka Exekutorské komory. Trestní oznámení jsme museli podat, abychom chránili naše kolegy...

Předesílám, že neschvaluji žádné násilí, ani proti exekutorům, které lze jen těžko obdivovat a považovat za ochránce práva. Nicméně zákony jsou takové, že i jejich zvůli musí člověk strpět. Slovy ministra spravedlnosti: pěstujeme si u nás dlužníky na doživotí a jsme v tomto ohledu jednou z mála zemí v celém světě. Reformu osobního bankrotu, kterou ministerstvo spravedlnosti připravilo a prosadilo coby vládní návrh, pravice dokázala v parlamentu odmítnout.

V nastávajících volbách pravice nepřichází s žádnými novými a pozitivními myšlenkami. Vrací se k osvědčeným restriktivním finančním opatřením, k likvidaci veřejného sektoru, k zotročení společnosti minimalizačními podmínkami, které nutí většinu obyvatel k permanentní závislosti na existenčních podmínkách diktovaných nesmyslnými tlaky na co nejnižší mzdy. Do tohoto politického zadání zcela zapadá pokračování v nesmyslném pěstování exekuční kultury. Ano, nic než vymáhání nám svobodu nepřinese. Domnívám se, že o svobodu nebo občana jde pravici až na posledním místě. Občan je nepřítel pravice, smutný protimluv v názvech politických stran ODS nebo ODA, které ve svém názvu mají adjektivum „občanská“ to jen podtrhuje.

Nelze se potom divit, že na jedné straně rasistické či neonacistické projevy splňující trestní odpovědnost stíhat nebudeme, budeme je vychovávat, ale výpady proti exekutorům, to je jiná. Zde budeme stíhat, upalovat, eliminovat. Exekutoři se dostali do pozice někdejší inkvizice. Mohou se probourat ke komukoli do bytu jen na základě tušení nebo výpovědi souseda, že zadlužený syn chodí na polívku domů nebo přespávat. Nehledě na to, že ani takovou výpověď souseda mít nemusí. Všechny škody způsobené exekutorem jdou přece na vrub dlužníka. Nikdo v této zemi si nemůže být před exekutory ničím jistý. Mnoho případů ve skutečnosti nezadlužených osob to jen potvrzují. Dlužníkům se systematicky likviduje jakákoliv možnost mít nějaké zázemí, odkud by měli nějakou základní možnost či motivaci začít znovu. Paradoxní je, že být dlužníkem není trestné, ale i zločinci požívají více práv milosti a amnestie, která se na dlužníky nikdy vztahovat nebude a nemůže. Věřitelé zde požívají absolutní ochrany, která překračuje jakékoli myslitelné hranice práva. Nenesou přitom žádnou spoluodpovědnost za své špatně investované peníze. Celý systém je v posledku nesmyslný v tom, že dlužníci zbavení možnosti vyřešení své situace již nemají co ztratit a násilná reakce se dá očekávat v čím dál vyšší míře. Bohužel. Nakonec ani věřitelé na svoje peníze přes nákladnost exekuce nedosáhnou. Tak proč? Proč to podporovat?

Chcete-li ochránit nebohé exekutory, volte pravici v jakémkoli vydání.

Autor: Zdenek Horner | úterý 12.9.2017 1:33 | karma článku: 31.23 | přečteno: 2795x

Další články blogera

Zdenek Horner

Co se stane s našimi stranami po 25.9.2017?

Budou sečteny volební výsledky v Německu a naše strany budou muset na poslední chvíli korigovat svoje nahnědlé odstavce ve volebních programech.

19.9.2017 v 22:16 | Karma článku: 9.34 | Přečteno: 947 | Diskuse

Zdenek Horner

Vlastenecký monopol na sčítání Čechů mají neutrální ultraneomarxisté

Buď jsi vlastenec a souhlasíš či přímo hlásáš naše jedinečné české názory anebo nejsi vlastenec, pak jsi neomarxista, dobroser, vítač, sluníčko. Nic mezi tím. Hlavní dělící čára leží v otázce národních bezpečnostních práv.

15.9.2017 v 16:10 | Karma článku: 9.12 | Přečteno: 612 | Diskuse

Zdenek Horner

K čemu nám náboženská svoboda?

My, ateisti o žádnou náboženskou svobodu nestojíme. Máme sice tu a tam nějaké křesťanské kořeny i názory, ale zastavit islám je to nejdůležitější. Náboženská svoboda je pro firmu cr.as jen zátěž. Zbavme se nefiremních názorů.

14.9.2017 v 1:35 | Karma článku: 9.50 | Přečteno: 638 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Ivo Hnilica

Prezident ČR M. Zeman - osobnost s velkým začátečním písmenem O!

Rozhodně na něj neplatí taktika "vrtěti psem" a již vůbec ne se vyjadřovat "korektně"! Což v lidovém podání znamená být povolným a šlapat v předklonu "přidělenou" cestičku. Velvyslanec v USA pan Kmoníček se již vůbec nemusí namáha

21.9.2017 v 15:44 | Karma článku: 25.41 | Přečteno: 1184 | Diskuse

Iva Apanasenková

Rozchody a konce bolí… V politice je to ale často naopak

Když končí vztah, máme srdce bolavé. Je nutné uzavřít historii a vítat budoucnost. Teď končí volební období a mě to vůbec nebolí. Přemýšlím, za co vlastně politikům poděkovat. A co nás dál čeká...

21.9.2017 v 12:15 | Karma článku: 9.02 | Přečteno: 243 | Diskuse

Jaroslav Konáš

Severní Korea aneb jak zastavit "rakeťáka"

Neutuchající diskuze o tom, jak odradit Kim Čong Una od jaderného vyzbrojování, jsou bezcenné. Ani KLDR ani Čína toto vyzbrojování zastavit nehodlají. Za žádnou cenu. Jaké možnosti nám tedy ještě zbývají ?

21.9.2017 v 11:33 | Karma článku: 20.63 | Přečteno: 875 | Diskuse

Jiří Turner

O ceně, kterou odmítl Cohen, dostal Trump a teď i Zeman

Náš prezident převzal ocenění stejného druhu, jaká sám často rozdává. Není to vyznamenání za zásluhy nebo obecný přínos, ale je to ocenění od těch, kterým vyjadřuje podporu a sympatie za to, že jim vyjadřuje podporu a sympatie.

21.9.2017 v 11:30 | Karma článku: 17.96 | Přečteno: 410 | Diskuse

Jan Dvořák

Lídr Zaorálek zásadně ohrozil finance na volební kampaň!

Dva nejvyšší představitelé socialistů měli důvěrné jednání. Dočasný předseda Chovanec si pozval volebního lídra Zaorálka. Ne proto, aby se zajímal o jeho poúrazový stav, ale proto, aby ho, jemně řečeno, za nehodu zpucoval.

21.9.2017 v 10:05 | Karma článku: 18.78 | Přečteno: 515 | Diskuse
Počet článků 192 Celková karma 13.25 Průměrná čtenost 1072

Genealog, absolvent HTF UK. Mými hlavními zájmy jsou: historie, poezie, filosofie a nekonfesní teologie.Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.