Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Bouře ve sklenici z Lídlu

3. 09. 2017 2:45:16
Případ černého modela není stejný jako retuš kostelních křížů. Černoch nebyl běloch přemalovaný na černo, kdežto kostelíky v Santorini přestaly být kostelíky. Lídl ukázal jen nedomyšlenost. Rozhodně ne multikulturní neutralitu.

Přikládat však reklamním letákům sdělující význam je poněkud pošetilé. Nicméně mohl by se vyprofilovat nový paranoidní obor v kategorii apokalyptického blouznění -> reklamofobie. Bojkot je v tomto oboru nadějnou zbraní zejména proti globálním řetězcům. Samotný obchodní mechanismus je jako robot. Nějaký náhodný grafik dostal jednoznačný příkaz: jsme neutrální, tak hlavně žádné symboly. Bylo by zajímavé promluvit s grafikem, jenž retušoval křížky na kostelících na jedné z nejznámějších fotografiích symbolizujících Řecko. Byla fotografie zakoupena kompletní anebo byla dodána již vyretušována? Pak by chudák grafik ani nebyl viníkem vzniklé situace. Grafik určitě neměl v popisu práce kontrolovat nějakou fotku z hlediska fakticity. Je mu 17 a je Afghánec na výměnné brigádě v Německu, kam ho dostal osobně sám Sörös. V Řecku nikdy nebyl a žije v Holandsku, takže německy si není úplně jist. Ideologický šéf reklamy Lídlu je právě na dovolené a posílá grafikovi zadání z pláže v karibiku: sežeň nějakou typickou řeckou fotku a zkomponuj přes ní text, vygoogluj si Santorini. Najde tam některé fotky nafocené z úhlu tak, že křížky nejsou vidět. Vybere tu, kde je křížek co nejneznatelnější a trochu tomu pomůže funkcí retuš ve Photoshopu. Nikdo se tím nezbývá, takových rychloakcí mají v létě všichni plné zuby. V obalovně se naloží kamiony s určením: popelnice Evropy. Jenomže z nekvalitních potravin mnoha lidem hrabe a tak dojde na nejhorší. Všímaví a jediní bystří občané si všimnou: my si ideologickou reklamou křesťanství rozvracet nedáme. Někteří neposlušní občané si však kupují v Lídlu na památku produkt s karikaturou pravoslavné tradice v Řecku. Některé provozovny v zemích V4 musely být uzavřeny, aby je rozzlobení křesťané na protest zcela nevykoupili.

V mutlikulturním štábu ve Štrasburku se schází rada obrany neomarxistického eurokomunismu. Šéf Lídlu čelí rozhněvaným pohledům zúčastněných vrcholných politiků. Takhle si představujete neutralitu? Jak budeme v zemích V4 teď prosazovat kvóty pro migranty, když nás zesměšníte na nejnižší obchodní úrovni? Chápete, že je to pro ty citlivkovité země horší než někdejší karikatury Mohameda pro muslimy? Horší by snad bylo už jen zesměšnění katolického Chorvatska, kam všichni z V4 jezdí na dovolenou. Víte kolik nás stálo fiktivní rozdělení V4 na V2 + V2? My vám to pěkně spočítáme, koukejte se jim omluvit a na ty vaše odpadky dejte trojnásobnou slevu. Udělal jste ze svatého multi kulti šlendrián multi okulti!

Na Visegrádě neklidně poťukával berlí osamělý prezident jedné ze zemí V2+2. Náhle se berlí rozehnal proti západu. Uděláme si vlastní V4 armádu a uzavřeme hranice pro všechno multikulturní zboží. I kdyby to mělo být jen do ledna... vše si zapisuje rozespalý Ovčáček.

Řecká vláda nabídla Lídlu beztrestnost v Řecku, pokud se zasadí účinně o škrtnutí některých dluhů.

Čeští reklamofobové napomohli zapomenutí Lídlovského prohřešku eskalací dalšího reklamního ohrožení. V rámci českého týdne se na obalu Českých brambůrek z Moravy objevil provokativní název Bram Burky s fotografií minaretu převyšujícího katedrálu sv. Víta na Hradčanech. Tentokrát v tom jede řetězec Kebabbíllakaufe.

Heroistická organizace Nepodvolení unesla rodiny několika diplomatů z islámských zemí a požaduje od velvyslanců veřejné pojídání vepřového zapíjené pivem se zelenou nebo strhnou všem ženám burky. Bojím se, co bude zítra. Že já se na tu multikulturní frontu dával. Kdo ale mohl vědět, že vede do Lídlu? Takhle jsem si můj multikulturalismus nepředstavoval. Podávám odhlášku. Ty kostelíky zretušovali ne mým jménem! Já myslel, že multikulti máme v srdci a v hlavě z humanistických fakult, a ono se ukázalo, že ho nakupujeme jen v Lídlu.

Autor: Zdenek Horner | neděle 3.9.2017 2:45 | karma článku: 28.90 | přečteno: 6624x

Další články blogera

Zdenek Horner

Co se stane s našimi stranami po 25.9.2017?

Budou sečteny volební výsledky v Německu a naše strany budou muset na poslední chvíli korigovat svoje nahnědlé odstavce ve volebních programech.

19.9.2017 v 22:16 | Karma článku: 9.34 | Přečteno: 947 | Diskuse

Zdenek Horner

Vlastenecký monopol na sčítání Čechů mají neutrální ultraneomarxisté

Buď jsi vlastenec a souhlasíš či přímo hlásáš naše jedinečné české názory anebo nejsi vlastenec, pak jsi neomarxista, dobroser, vítač, sluníčko. Nic mezi tím. Hlavní dělící čára leží v otázce národních bezpečnostních práv.

15.9.2017 v 16:10 | Karma článku: 9.12 | Přečteno: 612 | Diskuse

Zdenek Horner

K čemu nám náboženská svoboda?

My, ateisti o žádnou náboženskou svobodu nestojíme. Máme sice tu a tam nějaké křesťanské kořeny i názory, ale zastavit islám je to nejdůležitější. Náboženská svoboda je pro firmu cr.as jen zátěž. Zbavme se nefiremních názorů.

14.9.2017 v 1:35 | Karma článku: 9.50 | Přečteno: 638 | Diskuse

Zdenek Horner

Exekutoři vyhrají pravici volby

Navzdory obviňování neomarxistických sluníček a vítačů z perzekuce a omezování svobody projevu při rasistických výpadech, převzali iniciativu v perzekuci diskutujících odpůrců neomylní pravicoví exekutoři.

12.9.2017 v 1:33 | Karma článku: 31.23 | Přečteno: 2795 | Diskuse

Další články z rubriky Občanské aktivity

Bedřich Dvořák

Proč platíte u zubaře tisíce a bude hůře?

Roman Šmucler se stal šefem stomatologické komory. A tak nám vysvětlil, že bude hůř.Kdyby řekl,že zubaři na tom chtějí být lépe,tak by to bylo možná větší pravda.Ono to s tím doplácením k čemukoliv je přežívající bolševismus.

21.9.2017 v 18:24 | Karma článku: 17.29 | Přečteno: 388 | Diskuse

Adam Mikulášek

Zákon musí platit i pro anarchisty!

Obvodní soud pro Prahu 3 bude řešit, zda pro-imigrační squatteři z žižkovské kliniky budou platit 360 000 Kč za neoprávněné užívání budovy po vypršení roční nájemní smlouvy.

21.9.2017 v 10:14 | Karma článku: 37.24 | Přečteno: 981 | Diskuse

Karel Trčálek

Míšení kultur je obohacující, píše se v tomto článku

Kdoví, kdo všechno si tento můj článek přečte, a kdoví, co všechno z toho vyvodí! Možná jsem ho měl nechat rovnou přeložit do němčiny nějakým rodilým mluvčím

20.9.2017 v 18:17 | Karma článku: 11.60 | Přečteno: 759 | Diskuse

NESEHNUTÍ

Malé velké triky pro inkluzi dětí s odlišným mateřským jazykem

V poslední době často potkávám bezradné vyučující, v jejichž třídě se najednou ocitlo dítě s odlišným mateřským jazykem. Často si neví rady, jak je integrovat do kolektivu a jak podporovat kolektiv, aby je přijal.

20.9.2017 v 18:01 | Karma článku: 8.20 | Přečteno: 875 | Diskuse

Bedřich Dvořák

Zeman: teroristé jsou ukryti v nynější migrační vlně

Samozřejmě je migrační vlna zásadním problémem dneška. Nikdo ale nemůže věřit, že tisíce tajných agentů mnoha států nejsou schopni zjistit toky peněz a informací vyvolávajících tento problém. Zcela určitě to mnoho vlád dobře zná.

20.9.2017 v 12:53 | Karma článku: 24.50 | Přečteno: 1281 | Diskuse
Počet článků 192 Celková karma 13.25 Průměrná čtenost 1072

Genealog, absolvent HTF UK. Mými hlavními zájmy jsou: historie, poezie, filosofie a nekonfesní teologie.Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.