Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Moderní logický nonsens aneb Pravda – Nepravda – Lež

19. 07. 2017 17:17:50
Jednu naši zdejší kolegyni rozčílilo, že nemá dostatek práv jako třeba menšina mužů, kteří chtějí žít v trojici a dosáhli uznání jakéhosi manželství. Nejde mi o propagaci obskurního soužití. Jde mi o pocity diskriminované majority

Naši oblíbenou a skvělou bloggerku irituje sada výsad, které požívají menšiny. Iritují ji natolik, že se musí denně ujišťovat o své identitě. Někdy si potvrdí identitu psycho-politickým testem, jindy se najde v prožívání podobného pocitu, kterým se vymezuje samotná menšina. Místo empatie však bloggerka hřímá a svěřuje se se svými pocity a úvahami:

Není nic zajímavého, překvapivého, vadného či snad dokonce špatného a pohoršujícího na tom, že tři muži chtějí spolu žít; je to pouze méně časné. Je ale vadné a pro mě pohoršující, když se méně častý úkaz stává ve společnosti preferovanou normou, která je státem chráněna víc než zvyklosti majoritní. Než například heterosexuální manželství s dětmi. Říká se tomu pozitivní diskriminace. To je „to něco“, co mi pije krev.

Zdroj: http://sichtarova.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=613780

Umožnění nějakého chování zákonem je pro autorku výroku preferovanou normou. Tedy: umožnění je preferovanou normou, respektive nějaká svoboda skupiny nebo jedince je prý preferenční normou. A je prý státem chráněna více než zvyklosti majoritní.

Prověřme nyní logiku těchto tvrzení. Máme tedy entity: majorita a minorita, umožnění (povolení) a znemožnění (zákaz), preference (ochrana, přijetí) a diskriminace (potlačení, odmítnutí), pozitivní diskriminace s jejím možným antonymem negativní preference.

Tvrzení, že majorita je státem méně chráněna než minorita, které je cosi umožněno, je vadné. Od ústavy po sadu zákonů sociálních daňových až k zákonu o rodině, který byl rozpuštěn do občanského zákoníku po roce 2013. Právě k těmto ustanovením neměly v minulosti minority přístup a není žádnou preferencí, že je jim to nyní jen umožněno. Minority nedostaly žádné právo navíc.

Pokud si naše bloggerka dobrovolně vybrala heterosexuální způsob života a svým právoplatným manželstvím konzumuje jeho výhody i nevýhody, nemůže se současně poohlížet po nějakých domnělých výhodách jiných genderových postojů. Tedy, člověk vlastně může všechno. Být současně hetero v normalizovaném svazku a současně mít další partnery a ještě se třeba cítit občas jako lesba, to je asi skutečně žádoucí a pokud to není normalizované většině umožněno, jedná se o diskriminaci.

Jak ovšem vyvrátit komukoli představu, že umožnění rovná se preference? Zdálo by se, že na základě nějakých výkladových slovníků. Slovo preference je v češtině obecnější než odstíněné české ekvivalenty povolení, přijetí a ochrana, které přesněji definují o jakou „preferenci“ se jedná. Překlad slova preference se podle mne má nejblíže k významu upřednostnění. Upřednostnění by znamenalo, že obskurní společenství má pro své soužití nějaké výhody navíc. Myslím, že pokud si dobrovolně normalizovaná heterosexuální žena stýská, že je jí odepřeno více mužů, má jen dvě možnosti. Ovlivnit celý komplex křesťanského myšlení a pohnout normalizovanými zákony. K jejímu pojetí polyandrie by jí paradoxně mohli napomoci islámští voliči! Druhou možností je navštívit kněze, psychoterapeuta či právníka a vyjasnit si, že člověka ve snech často napadají věci, které by ani nechtěl.

Bohužel značně pochybuji, že má naše KašpáRekyně bloggerka no. One skutečně nějaký problém. Její manipulovaná představa jen poskytuje vylhanou možnost vyvolat další vlnku nenávisti proti jinakosti, proti jeho přirozenému osvobozování ze spárů tisícileté diskriminace. Ono je to pěkné, do všeho mluvit a za nic nezodpovídat. V tomto ohledu je naše osvícená myslitelka skutečně vzorem, protože společnost k ní vzhlíží a hltá její svévolné lži. Ona dobře ví, naše zákony při svém vzdělání jistě dobře zná, že lež je v naší době „jenom moderní alternativní nepravda“. Každý se může mýlit, ale vykonstruovat nepravdu znamená dopustit se lži.

Autor: Zdenek Horner | středa 19.7.2017 17:17 | karma článku: 7.95 | přečteno: 551x

Další články blogera

Zdenek Horner

Po Prague Pride přichází Voyer Prague

Takto si hetero sexual sapiens respekt homo sexual sapiens nezíská. Ztělesněná pornografie, s možností omakat si zboží, předčí výstřelky duhového průvodu o 200%. Za tuto sexuální provokaci zodpovídají všichni hetero.

18.8.2017 v 2:11 | Karma článku: 14.18 | Přečteno: 1185 | Diskuse

Zdenek Horner

Ospravedlňují zločiny jedněch zločiny jiných?

Kritika levicového teroru je zcela oprávněná. Je dobrým indikátorem svobody, že se dnes mohou publikovat konkrétní kauzy a tajné provokativní akce komunistické totality.

16.8.2017 v 18:17 | Karma článku: 10.18 | Přečteno: 629 | Diskuse

Zdenek Horner

Mlhavá tvář globálního neomarxismu mizí

Kruh se uzavírá. Naše úvahy o významu Prague Pride završuje světový myslitel ze všech nejvyšší. Demaskuje neomarxismus jednou provždy a zcela. Dlouho o tom přemýšlel. Jeho názory jsou tou pravou pěnou dní.

16.8.2017 v 1:31 | Karma článku: 9.02 | Přečteno: 1034 | Diskuse

Zdenek Horner

Mezi respektem a tolerancí

Zkusme to více polopaticky. Já například nepreferuji blondýnky. Když si mohu vybrat, vyberu si brunetu. Je to v podstatě iracionální impuls. Je to podvědomá pozitivní diskriminace brunet.

15.8.2017 v 2:42 | Karma článku: 10.79 | Přečteno: 570 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Radim Lhoták

Po Německu se potulují stovky tisíc odsouzených nelegálních imigrantů: Není je kam zavřít.

Brusel úspěšně blokuje jakákoliv účinná opatření a německé orgány šturmují v otázkách vnitřní bezpečnosti. Čeká nás stejná doba temna jako po pádu Římského impéria?

19.8.2017 v 12:44 | Karma článku: 28.55 | Přečteno: 724 |

Leona Orságová

Obtěžování? Buď ráda, že se líbíš!

„Fííí! Ty máš ale postavičku, nechceš, abych ti...“ aneb málokterá láska začala hvízdáním a pokřikováním z lešení.

19.8.2017 v 12:00 | Karma článku: 13.85 | Přečteno: 668 |

Lubomír Stejskal

K útoku v Barceloně trochu jinak

Dovedeme si představit, že by Evropská unie posílala finanční prostředky Islámskému státu? Šílená otázka, šílená představa. Proč se takto šíleně ptám?

19.8.2017 v 8:00 | Karma článku: 43.33 | Přečteno: 2807 | Diskuse

Petr Sejkora

Nůž na krk EU - referendum 2021

Není řeč o emotivním CZEXIT! Jde o využití příštích 4 let k vyjednání důstojnější existence ČR v unii.

19.8.2017 v 5:45 | Karma článku: 28.33 | Přečteno: 678 | Diskuse

Luděk Mazurek

Integrace po muslimsku!?

Tzv. „integrace“ muslimských imigrantů už v zemích EU spolkla miliardy a miliardy Euro. A výsledek? Jediné, co se spolehlivě podařilo do Evropy importovat a „integrovat“ je přetrvávající islámský vražedný terorismus a izolovanost.

18.8.2017 v 18:09 | Karma článku: 33.10 | Přečteno: 956 | Diskuse
Počet článků 177 Celková karma 11.43 Průměrná čtenost 1027

Genealog, absolvent HTF UK. Mými hlavními zájmy jsou: historie, poezie, filosofie a nekonfesní teologie.Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.