Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Pistolnický zákon, Hate speech a tupé škrty

29. 06. 2017 0:42:06
Ve společnosti by měla být rovnováha. Pokud není, pak nelze mluvit ani o demokracii, ani o svobodě. Momentálně je rovnováha porušena ve prospěch populisticky siláckých řešení. Navzdory tomu, že u nás žádný terorista nezaútočil.

Občanskou společnost ohrožují všechna privilegia nějakých skupin uvnitř občanské společnosti. To je první pravidlo korupce. Naši čeští pistolníčci jásají, ale občan musí doufat, že senát tentokrát hrdinně splní svou funkci a pistolkový zákon zastaví. Panství pro svoje udržování potřebuje ozbrojené složky. Má armádu navenek a policii dovnitř. Již v historii to v evropské kultuře bylo. Byly ozbrojené osoby ve službách krále a feudálů. Běžný občan nesměl držet zbraň. Dnes zde máme zákon, který staví ozbrojené občany do role ochránců státu, aniž by k tomu podal jasný výklad. Ještě než u nás vůbec nějaký terorista zaútočil, již zde máme právní případ, kdy ozbrojený občan střílel na potenciálního (domnělého či skutečného) útočníka. Vzpomeňme na veselé přepadení Konvičkovými převlečenými teroristy na Staroměstském náměstí v Praze. Z optiky dnešního zákona by tam klidně mohlo dnes dojít k přestřelce. Stavět ozbrojené občany do role ochránců státu, kteří v první linii zastoupí svým výkladem jak policejní vyšetřování, tak rozhodnutí soudu, je zásadním rozhodnutím ve prospěch panství, srovnatelný s komunistickým únorovým pučem. Prostě vláda „panství“ za podpory privilegovaných ozbrojenců bez jakékoli kontroly. Snad se nedočkáme brzké války vládních a nevládních gangů.

K vládě „panství“ patří i příslušná Hate speech nebo chcete-li po česku nenávistný jazyk identifikující nepřítele. Ještě tu ani migranty nemáme, ještě žádné teroristické útoky, ale již se tu varuje a nenávidí na celé kolo. Místní blogy, ale ještě více diskuze pod nimi i pod zpravodajskými články, jsou toho skutečným ukázkovým příkladem. Pokud k nám migranti podle všeho nedojdou a teroristické útoky nebudou, ozbrojená individua nám nečinně zůstanou. Koho asi budou střílet? Každou domněle podezřelou myš a tmavé objekty podezřelé z nepřátelství vůči státu „panství“, maskovanému jako ohrožený občanský stát. Ministr vnitra se bez jakékoli argumentace dušuje, že zbytečně ozbrojenci střílet nebudou, ale on zanedlouho ministrem nebude a na to, co udělají ozbrojenci bez skutečných nepřátel státu, nikdo vliv mít nebude. Snad jen výrobci témat Hate speech.

Je to zcela jednoduché. V zemi, kde je tekutý hněv na postupu, kvůli otrocké práci za zanedbatelný bakšiš, budou příští obětí nepřizpůsobiví nové situaci tupých škrtů. Opět přijde pravé „panství“, to je již jisté. Opět škrtne položky ohrožující rozpočet, na které nemáme a investuje je do dotací a exkluzivních podmínek pro podnikání. Příští Hate speech přinese třeba posun od nepřizpůsobivých k nekvalifikovaným. Vyberte si, kým budete v nové čtyřletce ANO.

Jedním z dlouhodobých výsledků tupých škrtů byly povodně. Byl jsem v oboru a vím, o čem mluvím. Tenkrát to došlo tak daleko, že tupý škrtal Kalousek veřejně vyhlásil, že stát žádnou povinnost ochránit před velkou vodou nemá a v zátopových oblastech si postižení bydleli na vlastní riziko. Ačkoliv na regulaci vodních děl jednotliví občané ani obce nemají, tvářil se tehdy, že je to privatizovatelný problém. Pamatujte na to, až budete vhazovat losovací lístek. Dalším tupým škrtem byla tzv. Drábkova sociální reforma. Na papíře uzdravil reformou desetitisíce částečně invalidních osob a způsobil jim v zájmu ušetřených fufníků životní karambol. Posun k chudobě u těchto „nepřizpůsobivých“ je markantní. Samozřejmě se škrtalo již v devadesátých letech. Třeba učňovské školství, ODS vybojovalo systematické zrušení státních školek a redukci školských budov, aby se zjistilo, že poté zase chybí. Dnes hřímá hospodářská komora, hlásná trouba skutečných podnikatelů, kteří drží stát nad vodou, že nemají kvalifikované pracovníky, respektive, že nemají žádné pracovníky, kteří by chtěli pracovat. Samozřejmě! Za podmínek, kdy vám i práce vydělá jen na základní potřeby. A co údajná levice ČSSD? Připojila se k ideologii Hate speech. Drobné rozdala až na poslední chvíli. Pokračovala v hysterii státu ohroženého zneužívači dávek. Skutečně, ještě týden a propadli bychom kvůli tomu hlouběji než Řecko. Nepřidat je stejné jako škrtnout. Akorát to není tak zjevně vidět. To je ukázka, jak občan v tomto státě neunikne neviditelnému „panství“. Čech to ale tak chce. Nevidí napravo, ani nalevo, ale hlavně nenávidí. Možná to v něm vytváří iluzi součásti „panství“. („Jsme přece napřed národ, až pak teprve občané.“)

Autor: Zdenek Horner | čtvrtek 29.6.2017 0:42 | karma článku: 14.36 | přečteno: 941x

Další články blogera

Zdenek Horner

Kolektivní reprezentace, kulturní rasismus a terorismus

Kdybych byl novinářem na středním východě, tak bych například o incidentu „Natálka“, kdy rozjaření teenageři hodili zápalnou láhev do okna domu se spícími „nepřáteli“ všech, psal jako o terorismu vůči vlastním obyvatelům.

24.7.2017 v 22:51 | Karma článku: 7.36 | Přečteno: 751 | Diskuse

Zdenek Horner

Svět podle Daliborka po projekci

Se směsicí zvědavosti i obav jsem vyrazil do kina na inkriminovaný reality document. Peripetie filmu jsou již dostatečně známy. Zaměřil jsem se spíše na hlubší otázky, které „artefakt“ klade a na souvislosti s @Matějem Fedora Gála

23.7.2017 v 3:41 | Karma článku: 18.37 | Přečteno: 3030 | Diskuse

Zdenek Horner

Stateční KašpáRekové a KašpáRekyně

Musím vám poděkovat a vyslovit svůj obdiv. Dnes a denně stojíte na stráži. Bráníte svědomitě naši zemi před nájezdníky z celého světa. Celý den jsem se snažil najít jediného cizince migrantského typu. A opravdu nikde nikdo!

21.7.2017 v 3:51 | Karma článku: 11.02 | Přečteno: 866 | Diskuse

Zdenek Horner

Moderní logický nonsens aneb Pravda – Nepravda – Lež

Jednu naši zdejší kolegyni rozčílilo, že nemá dostatek práv jako třeba menšina mužů, kteří chtějí žít v trojici a dosáhli uznání jakéhosi manželství. Nejde mi o propagaci obskurního soužití. Jde mi o pocity diskriminované majority

19.7.2017 v 17:17 | Karma článku: 7.94 | Přečteno: 543 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Ondřej Mrázek

Kam teď půjde Saakašvili? Hlavně ne k nám!

Cirkus Ukrajina aneb Neslavný konec kdysi slavného politika – tak by se dalo ve stručnosti označit dnešní zbavení Saakašviliho ukrajinského občanství. Sebral mu ho ještě nedávno jeho nejlepší kamarád prezident Petr Porošenko.

26.7.2017 v 19:09 | Karma článku: 22.33 | Přečteno: 466 | Diskuse

Karel Trčálek

Proč budu volit lidovce

Nějaký dobrák tady psal, že se lidovci možná ani nedostanou do sněmovny. Může být, ale stejně je budu volit

26.7.2017 v 18:42 | Karma článku: 9.47 | Přečteno: 376 | Diskuse

Petr Máj

Odkud se v západní Evropě bere tak výrazná indoktrinace mládeže

Být mladým nemusí být (pro všechny stejně) jednoduché. V každém případě je ale mládí tou nejúžasnější částí našeho života. Mladí lidé jsou (většinou) zdraví, (většinou) bez závazků a co je nejhlavnější - mají všechno před sebou.

26.7.2017 v 17:28 | Karma článku: 32.74 | Přečteno: 835 | Diskuse

Jan Dvořák

Zákon pro potírání "nepolského chování " je na spadnutí

(Ověřujeme) Předseda strany PiS Kaczynski dal premiérce a poslancům příkaz, aby v nejbližším možném termínu v Sejmu projednali novou legislativní normu. Zákon o nepolském chování.

26.7.2017 v 15:58 | Karma článku: 14.54 | Přečteno: 493 | Diskuse

Aleš Michal

Strasti českých národovců

Hlavní trumfy úspěchu české krajně pravicové scény drží SPD Tomia Okamury. Národovci i další strany stojí stranou a nic nenasvědčuje tomu, že by se to do podzimních parlamentních voleb změnilo.

26.7.2017 v 15:12 | Karma článku: 16.84 | Přečteno: 1510 | Diskuse
Počet článků 162 Celková karma 12.85 Průměrná čtenost 1029

Genealog, absolvent HTF UK. Mými hlavními zájmy jsou: historie, poezie, filosofie a nekonfesní teologie.Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.