Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Pistolnický zákon, Hate speech a tupé škrty

29. 06. 2017 0:42:06
Ve společnosti by měla být rovnováha. Pokud není, pak nelze mluvit ani o demokracii, ani o svobodě. Momentálně je rovnováha porušena ve prospěch populisticky siláckých řešení. Navzdory tomu, že u nás žádný terorista nezaútočil.

Občanskou společnost ohrožují všechna privilegia nějakých skupin uvnitř občanské společnosti. To je první pravidlo korupce. Naši čeští pistolníčci jásají, ale občan musí doufat, že senát tentokrát hrdinně splní svou funkci a pistolkový zákon zastaví. Panství pro svoje udržování potřebuje ozbrojené složky. Má armádu navenek a policii dovnitř. Již v historii to v evropské kultuře bylo. Byly ozbrojené osoby ve službách krále a feudálů. Běžný občan nesměl držet zbraň. Dnes zde máme zákon, který staví ozbrojené občany do role ochránců státu, aniž by k tomu podal jasný výklad. Ještě než u nás vůbec nějaký terorista zaútočil, již zde máme právní případ, kdy ozbrojený občan střílel na potenciálního (domnělého či skutečného) útočníka. Vzpomeňme na veselé přepadení Konvičkovými převlečenými teroristy na Staroměstském náměstí v Praze. Z optiky dnešního zákona by tam klidně mohlo dnes dojít k přestřelce. Stavět ozbrojené občany do role ochránců státu, kteří v první linii zastoupí svým výkladem jak policejní vyšetřování, tak rozhodnutí soudu, je zásadním rozhodnutím ve prospěch panství, srovnatelný s komunistickým únorovým pučem. Prostě vláda „panství“ za podpory privilegovaných ozbrojenců bez jakékoli kontroly. Snad se nedočkáme brzké války vládních a nevládních gangů.

K vládě „panství“ patří i příslušná Hate speech nebo chcete-li po česku nenávistný jazyk identifikující nepřítele. Ještě tu ani migranty nemáme, ještě žádné teroristické útoky, ale již se tu varuje a nenávidí na celé kolo. Místní blogy, ale ještě více diskuze pod nimi i pod zpravodajskými články, jsou toho skutečným ukázkovým příkladem. Pokud k nám migranti podle všeho nedojdou a teroristické útoky nebudou, ozbrojená individua nám nečinně zůstanou. Koho asi budou střílet? Každou domněle podezřelou myš a tmavé objekty podezřelé z nepřátelství vůči státu „panství“, maskovanému jako ohrožený občanský stát. Ministr vnitra se bez jakékoli argumentace dušuje, že zbytečně ozbrojenci střílet nebudou, ale on zanedlouho ministrem nebude a na to, co udělají ozbrojenci bez skutečných nepřátel státu, nikdo vliv mít nebude. Snad jen výrobci témat Hate speech.

Je to zcela jednoduché. V zemi, kde je tekutý hněv na postupu, kvůli otrocké práci za zanedbatelný bakšiš, budou příští obětí nepřizpůsobiví nové situaci tupých škrtů. Opět přijde pravé „panství“, to je již jisté. Opět škrtne položky ohrožující rozpočet, na které nemáme a investuje je do dotací a exkluzivních podmínek pro podnikání. Příští Hate speech přinese třeba posun od nepřizpůsobivých k nekvalifikovaným. Vyberte si, kým budete v nové čtyřletce ANO.

Jedním z dlouhodobých výsledků tupých škrtů byly povodně. Byl jsem v oboru a vím, o čem mluvím. Tenkrát to došlo tak daleko, že tupý škrtal Kalousek veřejně vyhlásil, že stát žádnou povinnost ochránit před velkou vodou nemá a v zátopových oblastech si postižení bydleli na vlastní riziko. Ačkoliv na regulaci vodních děl jednotliví občané ani obce nemají, tvářil se tehdy, že je to privatizovatelný problém. Pamatujte na to, až budete vhazovat losovací lístek. Dalším tupým škrtem byla tzv. Drábkova sociální reforma. Na papíře uzdravil reformou desetitisíce částečně invalidních osob a způsobil jim v zájmu ušetřených fufníků životní karambol. Posun k chudobě u těchto „nepřizpůsobivých“ je markantní. Samozřejmě se škrtalo již v devadesátých letech. Třeba učňovské školství, ODS vybojovalo systematické zrušení státních školek a redukci školských budov, aby se zjistilo, že poté zase chybí. Dnes hřímá hospodářská komora, hlásná trouba skutečných podnikatelů, kteří drží stát nad vodou, že nemají kvalifikované pracovníky, respektive, že nemají žádné pracovníky, kteří by chtěli pracovat. Samozřejmě! Za podmínek, kdy vám i práce vydělá jen na základní potřeby. A co údajná levice ČSSD? Připojila se k ideologii Hate speech. Drobné rozdala až na poslední chvíli. Pokračovala v hysterii státu ohroženého zneužívači dávek. Skutečně, ještě týden a propadli bychom kvůli tomu hlouběji než Řecko. Nepřidat je stejné jako škrtnout. Akorát to není tak zjevně vidět. To je ukázka, jak občan v tomto státě neunikne neviditelnému „panství“. Čech to ale tak chce. Nevidí napravo, ani nalevo, ale hlavně nenávidí. Možná to v něm vytváří iluzi součásti „panství“. („Jsme přece napřed národ, až pak teprve občané.“)

Autor: Zdenek Horner | čtvrtek 29.6.2017 0:42 | karma článku: 14.37 | přečteno: 954x

Další články blogera

Zdenek Horner

Co se stane s našimi stranami po 25.9.2017?

Budou sečteny volební výsledky v Německu a naše strany budou muset na poslední chvíli korigovat svoje nahnědlé odstavce ve volebních programech.

19.9.2017 v 22:16 | Karma článku: 9.34 | Přečteno: 947 | Diskuse

Zdenek Horner

Vlastenecký monopol na sčítání Čechů mají neutrální ultraneomarxisté

Buď jsi vlastenec a souhlasíš či přímo hlásáš naše jedinečné české názory anebo nejsi vlastenec, pak jsi neomarxista, dobroser, vítač, sluníčko. Nic mezi tím. Hlavní dělící čára leží v otázce národních bezpečnostních práv.

15.9.2017 v 16:10 | Karma článku: 9.12 | Přečteno: 612 | Diskuse

Zdenek Horner

K čemu nám náboženská svoboda?

My, ateisti o žádnou náboženskou svobodu nestojíme. Máme sice tu a tam nějaké křesťanské kořeny i názory, ale zastavit islám je to nejdůležitější. Náboženská svoboda je pro firmu cr.as jen zátěž. Zbavme se nefiremních názorů.

14.9.2017 v 1:35 | Karma článku: 9.50 | Přečteno: 638 | Diskuse

Zdenek Horner

Exekutoři vyhrají pravici volby

Navzdory obviňování neomarxistických sluníček a vítačů z perzekuce a omezování svobody projevu při rasistických výpadech, převzali iniciativu v perzekuci diskutujících odpůrců neomylní pravicoví exekutoři.

12.9.2017 v 1:33 | Karma článku: 31.23 | Přečteno: 2795 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Josef Nožička

Zeman versus Kiska na půdě OSN: kdo podle vás obstál lépe?

Jednou z nejdůležitějších politických událostí tohoto týdne nepochybně byla úterní všeobecná rozprava Valného shromáždění OSN v New Yorku.

21.9.2017 v 19:40 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 0 | Diskuse

Ivo Hnilica

Prezident ČR M. Zeman - osobnost s velkým začátečním písmenem O!

Rozhodně na něj neplatí taktika "vrtěti psem" a již vůbec ne se vyjadřovat "korektně"! Což v lidovém podání znamená být povolným a šlapat v předklonu "přidělenou" cestičku. Velvyslanec v USA pan Kmoníček se již vůbec nemusí namáha

21.9.2017 v 15:44 | Karma článku: 25.55 | Přečteno: 1184 | Diskuse

Iva Apanasenková

Rozchody a konce bolí… V politice je to ale často naopak

Když končí vztah, máme srdce bolavé. Je nutné uzavřít historii a vítat budoucnost. Teď končí volební období a mě to vůbec nebolí. Přemýšlím, za co vlastně politikům poděkovat. A co nás dál čeká...

21.9.2017 v 12:15 | Karma článku: 9.02 | Přečteno: 243 | Diskuse

Jaroslav Konáš

Severní Korea aneb jak zastavit "rakeťáka"

Neutuchající diskuze o tom, jak odradit Kim Čong Una od jaderného vyzbrojování, jsou bezcenné. Ani KLDR ani Čína toto vyzbrojování zastavit nehodlají. Za žádnou cenu. Jaké možnosti nám tedy ještě zbývají ?

21.9.2017 v 11:33 | Karma článku: 20.63 | Přečteno: 875 | Diskuse

Jiří Turner

O ceně, kterou odmítl Cohen, dostal Trump a teď i Zeman

Náš prezident převzal ocenění stejného druhu, jaká sám často rozdává. Není to vyznamenání za zásluhy nebo obecný přínos, ale je to ocenění od těch, kterým vyjadřuje podporu a sympatie za to, že jim vyjadřuje podporu a sympatie.

21.9.2017 v 11:30 | Karma článku: 18.20 | Přečteno: 410 | Diskuse
Počet článků 192 Celková karma 13.25 Průměrná čtenost 1072

Genealog, absolvent HTF UK. Mými hlavními zájmy jsou: historie, poezie, filosofie a nekonfesní teologie.Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.