Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Prezident radikálů spílá zbabělcům

28. 05. 2017 2:39:45
Člověk, jenž by doufal, že některé skutečnosti nelze překroutit, neboť jsou příliš známy, zakotveny ve vědomí a mají zásadní význam pro stabilizovanou českou státnost, musí být lidickým projevem prezidenta šokován.

Považme první skutečnost, že vůbec vytahuje prezident na takovém místě, jakým jsou Lidice, problém současné imigrace a pokouší se jej analogicky propojit s problematikou 2. světové války. Je to nepřijatelné, zlé a intelektuálně pod úrovní státníka. Je to neúcta k obětem války mluvit o nenávistném střetu civilizací na takovém místě. Veřejnost z toho je zmatena a vysílena. Snad se to projeví i v prezidentských volbách, že prezident radikálů nedosáhne ani na druhé kolo přímé volby a beztrestnost radikálů konečně skončí.

Prvním nepřijatelným argumentem prezidentova projevu z 27.5.2017 je následující citace:

V minulosti byl mezinárodní terorismus reprezentován především rasovou nenávistí, kterou ztělesňovalo nacistické Německo. Dnes je mezinárodní terorismus charakterizován náboženskou nenávistí islámského fundamentalismu, ale výsledky jsou v obou případech stejné.

http://forum24.cz/dokument-zbabelci-islam-multikulti-to-byl-zemanuv-projev-lidicich/

Nejzjevnějším chybným úsudkem v této analogii je srovnání nacistického Německa s islámským fundamentalismem. Nacistické Německo byl identifikovatelný stát, který měl své jasné postavení, veřejné politické představitele a vedl regulérní, sic totální, válku, která skončila úplnou porážkou, a tím bylo umožněno postavit rasistický nacismus mimo zákon ve většině zemí světa. Jenomže islámský fundamentalismus může být vyhlášen v chorobné hlavě kdekoli na světě. Nelze proti němu vést regulérní válku, vykořenit ho zahnáním mimo zákon. Po 11 září USA vyhlásili válku terorismu. Vyhráli ji? Jaký výsledek je vítězstvím ve válce s neidentifikovatelným nepřítelem? Kde je cílová destinace zdrcujícího úderu na velení islámského fundamentalismu? Kdy tedy vyhrají..? Proč náš prezident radikálů používá tento příměr? Aby ospravedlnil svoje vývody proti „novým Židům Evropy“ – muslimům. On nemyslí konkrétní identitu islámského fundamentalismu, ale skrývá touto analogií, že mu jde o všechny muslimy v Evropě. Další faul logické argumentaci je tvrzení, že výsledky nacistického a náboženského terorismu jsou stejné. Jako prognostik by měl mít úctu ke statistickým údajům. Při vší úctě k obětem tragédií teroristických útoků fundamentalistů je obětí jen zanedbatelný zlomek oproti bestiálnímu holokaustu a bezprávnému vraždění nacistů. Jde o manipulativní zveličování hrozby, kterou nelze doložit. Asi bych nehumanisticky vzdělanému prezidentovi odpustil, že mate českou společnost v interpretaci nacistického rasismu vůči Židům. V podstatě šlo z hlediska teologického více o náboženskou nenávist než o skutečný rasismus. Drtivá většina Židů se parametricky ani barevně nelišila od evropských etnik. Židé byli odhaleni dvěma způsoby. Buďto se hlásili ke své náboženské identitě nebo byli odhaleni na základě matričních zápisů, což je čistě teoreticko - náboženská pomůcka. Matriční nález o původu vůbec nemusel být z hlediska náležitosti k pokrevnímu židovství ani pravdivý. Argumenty vůči Židům v Evropě byly po celá staletí náboženského charakteru. Židé nám přeci zabili Ježíše Krista. A naposled, není mezinárodní terorismus bombardování cizí země bez mandátu OSN? Bohužel jde o zcela prázdný pojem vhodný k manipulaci vystrašených občanů. A fauly pokračují:

Nebyl tam ani Churchill, ani de Gaulle, byl tam Chamberlain a byl tam Daladier, byli tam lidé, kteří v pohodě svých kanceláří se obávali tehdy pacifisticky naladěné většiny svých voličů, kteří se báli války. A protože se báli malé války, měli nakonec válku velkou.

V narážce na Mnichovskou dohodu vykládá náš prezident radikálů pacifistické hnutí před 2. světovou válkou jako nějaké úmyslné zbabělé jednání. To je strašlivý, zlý argument. Ano, z dnešního pohledu se dopustili uvažující státníci a politici chyby, ale vykládat ji ve smyslu, že snad věděli o hrozbě 2. Světové války, to může udělat jen neználek světové historie. Prezident radikálů možná umí vyjmenovat nějaké názvy a datumy, ale z historie nepochopil vůbec nic. Po zdrcující 1. světové válce nikdo další válku nechtěl ani v Německu. S nacisticky laděným totalitním režimem neměl nikdo zkušenosti. Ano selhali, ale ke zbabělosti měli myslím daleko. A faulování pokračuje:

Jsme zbabělci proto, protože často otevíráme náruč islámským radikálům, často mluvíme o toleranci vůči nim, často mluvíme o přizpůsobení se jejich kultuře, byť je tato kultura neslučitelná s evropskou kulturou, která zde vznikala a vyrůstala po mnohá a mnohá staletí.

...

Myslím si, že dnes bychom si měli uvědomit, že teroristické útoky v Evropě jsou právě dílem naší zbabělosti, která je vydávána za multikulturní toleranci.

Zde se prezident radikálů v první osobě množného čísla identifikuje s kým? My jsme zbabělci, tedy my Češi? My v Evropě, my ve světě? Za koho prezident mluví? Za osoby, které otevírají náruč islámským radikálům? Nikoho takového neznám. Myslí tím tzv. vítače zubožených migrantů? Ani jeden vítač by nikdy nevítal odhaleného islámského fundamentalistu. Pokud někoho vítají, tak lidské bytosti v ohrožení, které potřebují pomoc. Součástí jakéhokoli vítání není požadavek: nikoho neprověřujte a žádné fundamentalisty nehledejte. Prezident radikálů ovšem klidně mluví o otevřené náruči a toleranci. Nikdo z vítačů a sluníček neříká, abychom se přizpůsobili jejich kultuře. Osobní výstřelky jsou možné, ale místní excesy není možné kolektivisticky vztahovat na všechny „vítače“. Oni radikálové jsou také každý zcela jiní než ti skuteční blázni, co hodili zápalnou láhev do ložnice romské rodiny. Buďme tedy na zemi. Tolerance kultury je daná sekulárním zákonem vázaným na ústavu většiny evropských zemí. Pro prezidenta radikálů je možná ústava cárem zbytečného papíru, jak nám v poslední vládní krizi ukázal, ale pro občanskou společnost nikoli. Nakonec kopanec největší! Prý zbabělá multikulturní tolerance je vinna teroristickými útoky. Pokud ani tento vývod není každému podezřelý, pak jsme možná blízko nacistickému Německu. Tolerance nemůže generovat nenávist, natož teroristické útoky. Prezident radikálů tímto „bonmotem“ skrývá svou myšlenku, že multikulturní tolerance k nám nebo do Evropy zbaběle a vědomě pouští jakékoli nebezpečné muslimy, jiní ani neexistují, a tak si za teroristické útoky mohou multikulturalisté sami. Ani slovo o radikálním podněcování vůči muslimům prostřednictvím myšlení v intencích kolektivní viny. Ani slovo o historii usidlování muslimů za posledních sedmdesát let v Evropě. Ani slovo o vojenské přítomnosti Evropanů v muslimských zemích, kterou evropskou zemi okupuje nějaká muslimská mocnost a vnucuje jí svoje představy o společenském uspořádání? Ale terorismem fundamentalistů v Evropě jsou vinni jen zbaběle tolerantní multukulti... A naposledy prezident radikálů logicky fauluje:

... potřebujeme dosáhnout toho, aby islámští radikálové, kteří jsou dnes viditelní na sociálních sítích, nebyli považování za zbloudilé ovečky evropské civilizace, ale naopak za nepřátele této civilizace, a aby byli deportováni, případně uvrženi do vězení. Vidíte na příkladech těch, kdo způsobili řadu evropských teroristických útoků, že je tajné služby měly v hledáčku po řadu měsíců, a nic s tím neudělaly. To je právě ta zbabělost maskovaná jako multikulturní tolerance.

Tajné služby měly sice v hledáčku podezřelé nepřátele evropské civilizace, ale protože se řídí zbabělostí maskovanými protagonisty multikulturní tolerance, nebyli tito nepřátelé eliminováni, nikdo nic zbaběle nedělá, protože moc drží multikulti tolerantíci. Co si z této chorobné myšlenky prezidenta radikálů zapamatovat pro současné i budoucí chápání politických záměrů všech radikálů? Chtěli by zatýkání bez soudů, bez presumpce neviny. Na základě nábožensko-rasové příslušnosti? Chtěli by de facto totéž, co totalitní nebo fundamentalistické režimy. Chtěli by zlikvidovat koncept lidských práv, svobody a demokracie, na jejíž toleranci sami parazitují a neustále hovoří o tom, že je ohrožuje. To, co ochraňuje ale nemůže ohrožovat. Tento myšlenkový lapsus je, bohužel, problémem i mnoha zdejších blogerů. Je to radikální lapsus, snaha obrátit kvůli své slabé identitě svět vzhůru nohama. Drze tvrdit úplné logické opaky jako „alternativní oprávněná fakta“. Tento postfaktismus ovšem nemá dlouhodobou naději. Po etapě módnosti zklamání z nerealizovatelnosti politiky Wilderse a Le Penové dochází k obratu, který ovlivní i naše nadcházející volby a radikálové včetně prezidenta z politické hry konečně vypadnou a vrátíme se k argumentovaným faktům, kde nebude nikdo vykládat, že dodržovat lidská práva je zbabělost, když je tomu právě naopak. Nejlépe by bylo, kdyby prezident radikálů se svými směšnými a skandálními názory vůbec nekandidoval, mohl by se dočkat totiž i odvolání z funkce na základě mentální nezpůsobilosti. Zbytečná ostuda.

Autor: Zdenek Horner | neděle 28.5.2017 2:39 | karma článku: 33.03 | přečteno: 4041x

Další články blogera

Zdenek Horner

Kolektivní reprezentace, kulturní rasismus a terorismus

Kdybych byl novinářem na středním východě, tak bych například o incidentu „Natálka“, kdy rozjaření teenageři hodili zápalnou láhev do okna domu se spícími „nepřáteli“ všech, psal jako o terorismu vůči vlastním obyvatelům.

24.7.2017 v 22:51 | Karma článku: 7.36 | Přečteno: 751 | Diskuse

Zdenek Horner

Svět podle Daliborka po projekci

Se směsicí zvědavosti i obav jsem vyrazil do kina na inkriminovaný reality document. Peripetie filmu jsou již dostatečně známy. Zaměřil jsem se spíše na hlubší otázky, které „artefakt“ klade a na souvislosti s @Matějem Fedora Gála

23.7.2017 v 3:41 | Karma článku: 18.37 | Přečteno: 3030 | Diskuse

Zdenek Horner

Stateční KašpáRekové a KašpáRekyně

Musím vám poděkovat a vyslovit svůj obdiv. Dnes a denně stojíte na stráži. Bráníte svědomitě naši zemi před nájezdníky z celého světa. Celý den jsem se snažil najít jediného cizince migrantského typu. A opravdu nikde nikdo!

21.7.2017 v 3:51 | Karma článku: 11.02 | Přečteno: 866 | Diskuse

Zdenek Horner

Moderní logický nonsens aneb Pravda – Nepravda – Lež

Jednu naši zdejší kolegyni rozčílilo, že nemá dostatek práv jako třeba menšina mužů, kteří chtějí žít v trojici a dosáhli uznání jakéhosi manželství. Nejde mi o propagaci obskurního soužití. Jde mi o pocity diskriminované majority

19.7.2017 v 17:17 | Karma článku: 7.94 | Přečteno: 543 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Ondřej Mrázek

Kam teď půjde Saakašvili? Hlavně ne k nám!

Cirkus Ukrajina aneb Neslavný konec kdysi slavného politika – tak by se dalo ve stručnosti označit dnešní zbavení Saakašviliho ukrajinského občanství. Sebral mu ho ještě nedávno jeho nejlepší kamarád prezident Petr Porošenko.

26.7.2017 v 19:09 | Karma článku: 22.33 | Přečteno: 466 | Diskuse

Karel Trčálek

Proč budu volit lidovce

Nějaký dobrák tady psal, že se lidovci možná ani nedostanou do sněmovny. Může být, ale stejně je budu volit

26.7.2017 v 18:42 | Karma článku: 9.47 | Přečteno: 376 | Diskuse

Petr Máj

Odkud se v západní Evropě bere tak výrazná indoktrinace mládeže

Být mladým nemusí být (pro všechny stejně) jednoduché. V každém případě je ale mládí tou nejúžasnější částí našeho života. Mladí lidé jsou (většinou) zdraví, (většinou) bez závazků a co je nejhlavnější - mají všechno před sebou.

26.7.2017 v 17:28 | Karma článku: 32.74 | Přečteno: 835 | Diskuse

Jan Dvořák

Zákon pro potírání "nepolského chování " je na spadnutí

(Ověřujeme) Předseda strany PiS Kaczynski dal premiérce a poslancům příkaz, aby v nejbližším možném termínu v Sejmu projednali novou legislativní normu. Zákon o nepolském chování.

26.7.2017 v 15:58 | Karma článku: 14.54 | Přečteno: 493 | Diskuse

Aleš Michal

Strasti českých národovců

Hlavní trumfy úspěchu české krajně pravicové scény drží SPD Tomia Okamury. Národovci i další strany stojí stranou a nic nenasvědčuje tomu, že by se to do podzimních parlamentních voleb změnilo.

26.7.2017 v 15:12 | Karma článku: 16.84 | Přečteno: 1510 | Diskuse
Počet článků 162 Celková karma 12.85 Průměrná čtenost 1029

Genealog, absolvent HTF UK. Mými hlavními zájmy jsou: historie, poezie, filosofie a nekonfesní teologie.Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.